U Vnorov se střetl kamion s vlakem, nikomu se nic nestalo

Dopravní policisté vyšetřují příčiny a okolnosti střetu osobního motorového vlaku a nákladního vozidla. K události došlo v úterý krátce po deváté hodině na železničním přejezdu u Vnorov. Třiačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla s návěsem přejížděl železniční přejezd a zřejmě přehlédl červená světla signalizačního zařízení. V tu dobu k přejezdu přijížděl motorový osobní vlak na trati Veselí nad Moravou – Strážnice s 15 cestujícími. Strojvedoucí neměl žádnou šanci srážce zabránit a narazil do návěsu nákladního vozidla, který odhodil mimo kolejiště. Při vážně vypadající nehodě nebyl nikdo zraněn. Strojvedoucí i řidič náklaďáku nebyli podle zjištění policistů pod vlivem žádné návykové látky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.