U Teplic nad Metují havaroval mladý řidič, překvapil ho rozbředlý sníh

Dopravní policisté vyjížděli ve čtvrtek 22. 11. 2018 odpoledne k vážné dopravní nehodě do Bohdašína poblíž Teplic nad Metují. Ve 13.25 na silnici mezi Bohdašínem a Teplicemi nad Metují, pokryté rozbředlým sněhem, nezvládl řízení vozu 25letý mladík za volantem Škody Octávie. S největší pravděpodobností nepřizpůsobil rychlost vozu zimním podmínkám v chráněné krajinné oblasti a při průjezdu úseku s vyjetými sněhovými kolejemi dostal s vozidlem smyk.

Vyjel vpravo mimo vozovku, kde levou částí vozidla narazil do vzrostlého stromu, následně byl odhozen zpět na silnici a skončil v dalším stromě u levé krajnice. Při nehodě utrpěl řidič vážné zranění, s nímž byl transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, lehčí zranění utrpěl i jeho 29letý spolujezdec, kterého rovněž záchranáři převezli na lékařské ošetření do Hradce Králové.

Nutno dodat, že spolujezdec zřejmě nakonec nebyl za pozornost a péči rád. Při ošetření z něj totiž vypadly téměř tři desítky “psaníček” s bílou krystalickou látkou. A tak, kromě řidiče, ani jemu samotnému se další zájem policistů nevyhne. Psaníčka i s obsahem putovala na odbornou expertizu a mladý muž bude muset policistům leccos vysvětlit.

Na automobilu vznikla hmotná škoda ve výši 50.000 korun, na vzrostlém stromu 1.000 korun. Technická závada nebyla na místě zjištěna ani uplatněna. Dopravní nehoda, tzn. veškeré okolnosti a její příčina, včetně případného ovlinění řidiče nedovolenými látkami, neboť vzhledem k povaze zranění nemohli policisté provést jeho testování přímo na místě, je předmětem dalšího vyšetřování.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient