U Tančícího domu se srazily dvě tramvaje. Zranilo se dvanáct lidí

Dnes odpoledne se v centru Prahy srazily dvě tramvaje. K nehodě došlo na Jiráskově náměstí u Tančícího domu.
Zdravotníci museli na místě ošetřit dvanáct lehce zraněných lidí, kteří utrpěli především poranění obličeje. Všichni byli při vědomí. Několik z nich museli záchranáři odvézt do Fakultní nemocnice Motol, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Všeobecné Fakultní nemocnice či Ústřední vojenské nemocnice.

Původně záchranáři aktivovali tzv. traumaplán kvůli vyššímu počtu zraněných. „Kontaktujeme zdravotnická zařízení ohledně kapacit pro poskytnutí následné péče pacientům,” uvedla po nehodě záchranka na Twitteru. Nakonec však kvůli absenci těžkých poranění mohli traumatologický plán odvolat.

Srážka tramvají hodně zkomplikovala dopravu. Několik tramvajových linek muselo být odkloněno např. přes Karlovo náměstí či kolem Novoměstské radnice.

Podle prvotního vyšetřování zřejmě jedna z tramvají nedobrzdila a zezadu narazila do soupravy před sebou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!