U Sobotky se srazil nákladní a osobní automobil, nehoda si vyžádala tři zraněné

V pondělí 21. května krátce před jedenáctou hodinou dopolední došlo u obce Sobotka k dopravní nehodě. Devětašedesátiletý řidič osobního vozidla společně s devětašedesátiletou a pětašedesátiletou spolujezdkyní jel ve směru od centra obce Sobotka ke křižovatce s hlavní silnicí.

Odtud chtěl dále pokračovat v přímém směru na Dolní Bousov. S největší pravděpodobností v důsledku nepozornosti měl v tu dobu přehlédnout a nedat přednost v jízdě z levé strany po hlavní silnici od Jičína přijíždějícímu nákladnímu automobilu Volvo s přívěsem. V prostoru křižovatky následně došlo ke střetu obou vozidel, a to pravé přední části Volva s levou boční částí Citroenu, který po nárazu skončil mimo silnici.

Při dopravní nehodě utrpěla posádka osobního vozidla zranění, která si vyžádala převoz do nemocnice. Ke zranění jiných osob nedošlo. Policisté na místě provedenými dechovými zkouškami vyloučili požití alkoholu u obou zúčastněných řidičů. Celková škoda je předběžně odhadnuta na částku 130 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.