Search
Close this search box.

U školy U Luhu vznikne parkoviště ještě letos

Už v roce 2016 bylo jedním z nejčastějších požadavků občanů vznesených na akci S námi pro vás za jeden provaz zvýšení bezpečnosti dětí poblíž základní školy v Luhu ve Vsetíně. Město se proto rozhodlo vybudovat na Staré cestě poblíž zadního vchodu do školy parkoviště pro rodiče přivážející a odvážející školáky. Hotovo by mělo být do konce letních prázdnin. Díky možnosti parkování se omezí pohyb dětí na frekventované ulici Jasenická, jejíž přecházení je z důvodu hustého provozu velmi rizikové.

Vedení radnice si již delší dobu uvědomovalo, že dopravní situace v okolí školy v Luhu je problematická a stejně ji vnímali i sami obyvatelé této části města. Svůj názor dali najevo hlasováním právě při výše zmíněné akci, kde se parkování u ZŠ Luh stalo jedním z top problémů.

Areály základní školy i sousední mateřské školy leží mezi dvěma komunikacemi. Hlavně ulice Jasenická, u níž se nachází hlavní vchod do základní školy, je velmi frekventovaná. Ale i Stará cesta, poblíž které jsou zadní vchod do „základky“ a také vchod do mateřské školy je motoristy hojně využívána.

Pracovníci městského úřadu proto začali s hledáním vhodné plochy pro umístění parkoviště. Vzhledem k omezenému prostoru a vedení řady inženýrských sítí v místech, kde by parkoviště mohlo být, to nebylo nic jednoduchého. „Nakonec jsme se přiklonili k variantě stavby parkoviště podél Staré cesty směrem od zadního vchodu základní školy směrem k mateřské škole. Parkovací stání vzniknou místo stávajícího chodníku, který se posune spolu s oplocením školního areálu blíže ke školnímu areálu,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

Stavba parkoviště, které po dokončení nabídne 13 kolmých a pět podélných parkovacích stání ze zámkové dlažby, mezi nimiž bude i jedno pro invalidy, přijde město na 2,4 milionu korun bez DPH. „V této částce je zahrnuto i přesunutí chodníku při zachování jeho stávající šířky dvou metrů a posunutí oplocení,“ dodal dále starosta s tím, že zahájení stavebních prací, které na základě výběrového řízení bude provádět společnost OPEN Reeco, je plánováno na začátek června a dokončení stavby na konec srpna.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient