U rybníků v Lanškrouně vznikne tréninkové hřiště Gladiator race

Návštěvníci Lanškrouských rybníků budou mít další možnost aktivního vyžití v podobě tréninkového hřiště Gladiator race.

Nevyužitá plocha bývalého hasičského cvičiště v lokalitě u lanškrounských rybníků se promění v tréninkové hřiště s prvky překážek ze soutěží GLADAITOR RACE, vyznačující se především specifickými překážkami, ale také během.

Tréninkové hřiště by celkem obsahovalo 6 překážek. Celá sada je vyrobena ze dřeva a skládá se ze dvou velkých víceúčelových boxů o rozměru 4 m x 6 m, vysoké zdi vytvořené z klád, která má 2 m na výšku a 4 m na šířku, osmi přeskokových překážek umístěných za sebou zabudovaných do země o výškách 70 cm a 150 cm, dřevěného rámu s pneumatikami a překážkou pro plazení. Podél pozemku určeného pro projekt vede běžecká trasa, na které by v budoucnu byly umístěny další prvky.

„Projekt tréninkových prvků pro Gladiator race v rámci běžeckých okruhů je projektem, který jsme dlouhodobě připravovali. Jsem proto velice rád, že byl podpořen dotací z Pardubického kraje a věřím, že přispěje k ještě větří oblibě běžeckých okruhů u sportovců z Lanškrouna i okolí. Chtěl bych poděkovat především iniciátorům tohoto projektu, kterými jsou nadšenci pro tento sport z Lanškrouna i zaměstnancům úřadu města, kteří se projektu věnovali.“ Komentuje starosta města Radim Vetchý.

Při pořádání závodů GLADIATOR RACE jsou překážky vždy po jejich ukončení demontovány. Město Lanškroun by tak tedy bylo prvním městem v České republice, které by tyto překážky mělo zabudované napevno, a byly by přístupné celoročně. V budoucnu by další překážky byly umístěny na dalších kilometrech běžeckých tras.

Na projekt bude poskytnuta dotace z programu Podpora budování infrastruktury cestovního ruchu v Pardubickém kraji. Předpokládaný termín realizace je srpen 2018.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.