U Rozvadova havaroval opilý cizinec

Tachovští dopravní policisté přijali v sobotu, tj. 25. srpna, oznámení o nehodě, která se stala krátce před 1:00 hod. na sinici II. třídy číslo 605 ve směru od obce Rozvadov k hraničnímu přechodu. Uvedeným úsekem jel s nákladním vozidlem značky Peugeot Boxer 42letý řidič. Z dosavadního šetření vyplývá, že nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu komunikace, nezvládl řízení a přední částí vozidla narazil do budovy čerpací stanice ležící vpravo mimo komunikaci.

Policisté řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky, která byla pozitivní. Přístroj naměřil 1,31, 1,56 a 1,63 promile alkoholu. Na základě pozitivní dechové zkoušky byl řidič převezen na lékařské vyšetření a odběr krve. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Na vozidle vznikla škoda kolem 100 000 korun, na budově čerpací stanice a reklamní tabuli vznikla škodu přibližně stejná.

Dopravní policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případem se i nadále zabývají a čekají na výsledky lékařského vyšetření a rozboru krve.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.