U Rostoklat se čelně střetla dvě auta, pět lidí se zranilo

Dnes krátce před půl sedmou byla na linku tísňového volání ohlášena vážná dopravní nehoda dvou osobních vozidel na silnici číslo 12 na začátku obce Rostoklaty ve směru od Kolína.

Po příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že jde o čelní střet dvou osobních vozidel, přičemž v jednom z nich se nacházejí zaklíněné osoby. Hasiči za použití hydraulické vyprošťovací sady začali z vozidla vyprošťovat zraněné osoby, které si následně převzala do péče přivolaná zdravotnická záchranná služba. Vzhledem k tomu, že jedno zranění bylo hodně vážné, byl na místo vyslán také vrtulník letecké záchranné služby, který osobu transportoval do nemocnice v Praze.

Celkem bylo při nehodě zraněno pět osob, z toho podle lékařů dvě těžce a tři středně těžce. Hasiči dále udělali protipožární opatření na obou autech a sanaci vozovky od ropných produktů. Po zadokumentování nehody Policií ČR jednotky ještě uklidily komunikaci, která byla po celou dobu zásahu zcela uzavřena. Obousměrný odklon řídily policejní hlídky po vedlejších silnicích.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak