U Prahy se potuluje puma. Utekla ze zooparku

Hodinu po poledni nahlásil starosta Zvole u Prahy na policii, že z místního zooparku utekla puma. V tu chvíli už majitelé zvířete běhali po lese a pumu marně naháněli.

„Ve 13:04 jsme přijali od starosty obce, že ze zooparku utekla puma. Jedná se o dvouletého samce, má být plachý a neagresivní. Kontaktovali jsme majitele a společně propátráváme okolí a hledáme šelmu,“ řekla policejní mluvčí Michaela Nováková. Policie kontaktovala i místní základní a mateřskou školu.

Starosta dal oznámení o případu i na obecní webové stránky. Upozorňuje na nich místní obyvatelé, aby se zbytečně nezdržovali venku a hlavně, aby nechodili do lesa.

„Kdokoliv by šelmu viděl, ať se ihned obrátí na linku 158. Lidé by se k ní v žádném případě neměli přibližovat,“ dodala Nováková.

Podle informací to nebylo poprvé, co puma majitelům utekla. Stejný případ nastal vloni v červenci. Ředitel zooparku k tomu podotkl, že někdo úmyslně poškodil klec, aby zvíře uteklo.

Obec se už delší dobu snaží, aby byl zoopark zrušen. Je tu totiž vystavěn načerno. Chovatel má sice povolení k chovu zvířat, avšak stavba je nelegální.

foto převzato z wikipedie

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.