U Prahy se potuluje puma. Utekla ze zooparku

(Aktualizováno před )

Hodinu po poledni nahlásil starosta Zvole u Prahy na policii, že z místního zooparku utekla puma. V tu chvíli už majitelé zvířete běhali po lese a pumu marně naháněli.

“Ve 13:04 jsme přijali od starosty obce, že ze zooparku utekla puma. Jedná se o dvouletého samce, má být plachý a neagresivní. Kontaktovali jsme majitele a společně propátráváme okolí a hledáme šelmu,” řekla policejní mluvčí Michaela Nováková. Policie kontaktovala i místní základní a mateřskou školu.

Starosta dal oznámení o případu i na obecní webové stránky. Upozorňuje na nich místní obyvatelé, aby se zbytečně nezdržovali venku a hlavně, aby nechodili do lesa.

“Kdokoliv by šelmu viděl, ať se ihned obrátí na linku 158. Lidé by se k ní v žádném případě neměli přibližovat,” dodala Nováková.

Podle informací to nebylo poprvé, co puma majitelům utekla. Stejný případ nastal vloni v červenci. Ředitel zooparku k tomu podotkl, že někdo úmyslně poškodil klec, aby zvíře uteklo.

Obec se už delší dobu snaží, aby byl zoopark zrušen. Je tu totiž vystavěn načerno. Chovatel má sice povolení k chovu zvířat, avšak stavba je nelegální.

foto převzato z wikipedie

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz