U Postoloprt zadrželi zloděje kovu, ukradené okapy si připravili na další krádež

Na základě oznámení všímavého muže vyjela na počátku února policejní hlídka z Postoloprt do nedaleké malé obce, kde se měli na pozemku domu nacházet tři muži. Policistům se podařilo na místě zadržet všechny výtečníky ve věku 26 až 34 let. Podle policistů měli muži vniknout na cizí pozemek a také se snažit odtamtud odcizit kovový šrot. Při výslechu se všichni tři k činu doznali. Několik dní před jejich zadržením někdo vkročil na tentýž pozemek a ze stodoly se zřejmě pokusil odcizit okapy v hodnotě 3 tisíce korun. Majitel si nejprve myslel, že s okapy se může nadobro rozloučit, avšak pak zjistil, že byly pouze vytaženy z uzamčené stodoly a přemístěny opodál. Domníval se tedy, že si je asi někdo připravil. Dva ze zadržených se při výslechu policistům doznali k přítomnosti na pozemku i v tomto případě. Všem třem výtečníkům bylo sděleno ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestných činů porušování domovní svobody a krádež ve stádiu pokusu. Nejstarší z narušitelů má dokonce z minulosti zkušenosti s majetkovou trestnou činností. V případě odsouzení všem třem hrozí až pět let odnětí svobody, jelikož skutek měli páchat společně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.