Search
Close this search box.

U Píště na Opavsku havaroval autobus

Tři jednotky profesionálních hasičů zasahovaly celé úterní dopoledne u nehody meziměstského autobusu, který skončil v příkopu a stromu na silnici mezi Píští a Chuchelnou. Hasiči museli přes pravé boční okno, které prořezali, vyprostit celkem šest osob. Zranění utrpěl řidič a další tři dospělé osoby.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v úterý před půl osmou ranní. Protože dveře autobusu nešly otevřít, hasiči prořezali jedno z pravých bočních oken, ostrou spodní hranu podložili dekou a vysvobodili ze zajetí autobusu všech šest osob. Dvě z nich čekaly na ošetření v hasičské cisterně, další v sanitce. Podle odhadu zasahujících hasičů je zranění neohrožovala na životech. Nezaznamenali ani žádný únik provozních kapalin z vozidla.

Po příjezdu speciální techniky z Opavy a Ostravy se Bizon postavil před přední část havarovaného autobusu a jistil ho pomocí lana z navijáku. Lano z druhého navijáku Bizona hasiči navázali přes strom v lese na levé zadní kolo kvůli snazšímu posunu autobusu k silnici. Jeřáb zezadu opatrně zvedal zadní část autobusu, aby se zadní kola dostala na (nad) silnici. Ve druhé fázi hasiči použili zadní naviják jeřábu a bez větších problémů položili autobus na všechna čtyři kola na silnici.

Autobus, který měl všechna čtyři kola v pořádku (i díky opatrné a pečlivé práci hasičů), se na silnici dokonce podařilo nastartovat. Jeden z hasičů si sedl za volant, autobus byl připojen tažnou tyčí k Bizonu a ten jej pomalu odtáhl až na odstavnou plochu v obci Chuchelná, kde byl přesně v úterní poledne předán zástupci dopravní firmy.

Hasiči ještě odstranili pomocí motorové pily a rukou zlomený strom v příkopu, který by mohl překážet silničnímu provozu. Silnice mezi Píští a Chuchelnou byla po dobu hasičského zásahu (trvajícího více než 4 hodiny) zcela uzavřena.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient