U Petříkova havaroval mix s betonem, zasahoval i sací bagr

V úterý krátce po půl čtvrté odpoledne byla hasičům oznámena dopravní nehoda domíchávače betonu u Petříkova v okrese Praha-východ.

Po příjezdu první jednotky zjistily, že domíchávač je převrácený na boku, unikají z něj pohonné hmoty a z části vytekl i přepravovaný beton. Řidič, který ještě před příjezdem hasičů opustil kabinu, byl nezraněn.

Velitel zásahu požádal o vyslání velkého vyprošťovacího automobilu, který následně vyrazil ze stanice Kladno. Kromě toho vyjel také chemický kontejner ze stanice Říčany, s jehož pomocí hasiči zlikvidovali uniklé pohonné hmoty. Vzhledem k tomu, že celková váha vozidla byla kolem 35 tun, bylo nutné nejprve z mixu odsát přepravovaný beton.

Na místo tak byl povolán sací bagr ze zbirožské roty a také další vyprošťovací automobil. Současně byl vyhlášen poplach jednotce SDH Říčany, která vlastní čelní kolový nakladač, a také dobrovolné jednotce Velké Popovice. Po soustředění veškeré techniky byl nejprve pomocí nakladače odtěžen vyteklý beton a pak byl postupně odsán beton z domíchávače. Kvůli velkému množství přepravované směsi byly tyto práce rozděleny do čtyř fází, protože se odsátá část betonu musela vždy odvézt do čtyři kilometry vzdálené betonárny k likvidaci.

Z důvodu dlouhodobějšího zásahu byl na místo povolán týlový kontejner ze stanice Beroun. Hasičům se podařilo odsát beton krátce po půl jedenácté v noci, pak přišlo na řadu samotné otočení vozidla zpět na kola. To se povedlo ve spolupráci se specializovanou vyprošťovací firmou, které zajistila i odtah vozidla. Hasiči zásah ukončili pár minut po půlnoci s tím, že ve středu ráno odtěží kontaminovanou zeminu společnost Dekonta.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!