Search
Close this search box.

U Jičíněvsi došlo k vykradení odstaveného auta, policie vyzývá k opatrnosti před zloději

Policisté obvodního oddělení v Kopidlně v současné době pracují na objasnění případu vloupání do zaparkovaného vozidla.

K samotné události mělo dojít v přesně nezjištěné době od středy 31. října, a to poblíž silnice I. třídy číslo 32 mezi obcemi Jičíněves a Staré Místo. Provinilec si zde měl u panelové cesty vedoucí do obce Nemyčeves vyhlédnout odstavené vozidlo Škoda Felicia. Z porouchaného auta měl posléze odcizit nejenom plastové kryty kol, ale po rozbití zadního levého okénka i uvnitř převážený značkový LED televizor. Celková škoda je předběžně vyčíslena na částku 3 tisíce korun.

Neznámý delikvent se tak měl dopustit přečinu krádeže, za což mu v případě dopadení a prokázání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Policisté nejenom v souvislosti s výše uvedeným případem opětovně preventivně radí:

Při odchodu od vozidla zkontrolujte, zda jste řádně vozidlo zajistili, uzamkli a nenechali otevřená okénka.

• Zjistěte, zda nejsou zvenčí vidět předměty, které jste nechali ve vozidle.

• Zkontrolujte, zda jste nenechali na viditelných místech vystavené hodnotné předměty, jako jsou kabelky, peněženky, kamery, fotoaparáty, počítačové komponenty, mobilní telefony, kufříky a další věci, které mohou být lákadlem pro zloděje (i obyčejná prázdná igelitová taška může zloděje přilákat).

• Důrazně připomínáme, že velkým lákadlem pro zloděje jsou autorádia a navigační systémy.

• Při koupi autorádia dejte přednost přenosnému modelu se snímatelným panelem, nebo kódovému přístroji.

• Navigační systém uschovejte na bezpečné místo, nebo vezměte s sebou.

• Jedním z preventivních opatření je také vhodné místo k parkování. Hlídaná parkoviště, viditelná a frekventovaná místa ztěžují zlodějům vloupání.

• Pokud zjistíte, že Vám z vozidla byly odcizeny věci nebo byl vůz odcizen, vše oznamte Policii České republiky na linku 158, nebo na nejbližší policejní oddělení.

• Nikdy s vykradeným vozidlem nemanipulujte, mohli byste zničit případné stopy.

• Nebuďte lhostejní, všímejte si svého okolí. V případě potřeby volejte na linku 158. Příště může být ohrožen Váš majetek a něčí pomoc Vám přijde vhod!

Pamatujte, že vloupání do motorových vozidel je častým trestným činem v policejní statistice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient