U Hořic na Šumavě se stala tragická nehoda, dva lidé zemřeli

V úterý v podvečer zasahovali profesionální hasiči z českokrumlovské stanice společně s Vojenskou hasičskou jednotkou Boletice u dopravní nehody, která zablokovala silnici I. třídy č. 39 u Hořic na Šumavě.

Z vedlejší silnice vyjížděl Hyundai i20, ve kterém cestovaly čtyři osoby. Na hlavní silnici se srazil s projíždějícím nákladním vozem Iveco a dalším vozem – dodávkou Opel Vivaro.

K nehodě byly v 19:38 hodin povolány všechny složky integrovaného záchranného systému. Jako první na místo přijela českokrumlovská jednotka, jejíž velitel po průzkumu podal upřesňující zprávu: všechny čtyři osoby cestující ve voze Hyundai utrpěly vážná zranění, u jedné osoby hasiči provádí resuscitaci. Další dvě zraněné osoby byly dle pokynů lékaře do nemocnice transportovány letecky. Do oživování nakonec dvou osob se následně zapojili i záchranáři. Bohužel zranění dvou resuscitovaných osob byla neslučitelná se životem, resuscitace nebyla úspěšná. Zranění utrpěli také oba řidiči nákladních aut, byli do nemocnice převezeni sanitkami.

Zároveň s vyproštěním hasiči zajišťovali havarované vozy proti vzniku požáru, řešili vyteklé provozní kapaliny a osvětlovali místo pro přistání vrtulníku. Silnici policisté po dobu likvidace následků nehody zcela uzavřeli. Zásah hasiči ukončili po odklizení vraků a úklid vozovky po půlnoci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.