Search
Close this search box.

Týmy basketbalistek zahajují play off

Extraligové týmy i tým první ligy zahajují vyřazovací části soutěží. Všechny týmy do play-off postupují a budou bojovat o závěrečné turnaje.

1. liga žen

V týmu kouče Tomáše Vencúrika startuje mnoho hráček hrajících i v ŽBL, namátkou třeba Lenka Šoukalová, Kateřina Galíčková nebo Barbora Tomancová. Družstvo první ligy žen vstupuje do play-off druhé nejvyšší ženské soutěže s vyrovnanou bilancí 11 výber, 11 proher. Závěr dlouhodobé části odsunul B-tým Žabin na sedmou příčku a jako soupeře určil tým Bižuterie Jablonec n.N., který má postupové tendence, tedy hrát o účast v ŽBL. První dva zápasy vyřazovací série jsou odehrány, prozatím vede Jablonec 2:0.

Juniorky U19

Celkem sedm proher ze základní části. To je výsledek družstva Richarda Fouska, věkově poslední kategorie před seniorskou, tedy juniorek. Na druhou stranu patnáct výher v sezóně zajistilo družstvu čtvrté místo a tedy výhodu domácího prostředí v play-off. Kategorii dominoval tým USK Praha, který okusil hořkost porážky pouze jednou a kde v letošní sezóně startuje žabinská odchovankyně Kristýna Brabencová.
Duel ve vyřazovací části sezóny se Sokolem Hradec Králové skýtá vyrovnanou sérii, jelikož je to duel čtvrtého s pátým. V sezóně to týmy mají zatím nerozhodně 1-1.

Kadetky U17
Nejlepší umístění v extraligách mládeže, to je závěrečné 3. místo v základní části kadetek. S bilancí 17-5 tak tým vyhlíží na přelomu března adubna zahajující sérii play-off s týmem BK Studánka Pardubice, který v sezóně dvakrát jednoduše přehrál 54:71 a 73:52. Celou základní část vyhrál tým Basket Slovanka, který první místo obsadil nakonec před týmem USK Praha díky rovnosti bodů, ale lepšímu vzájemnému zápasu.

Žákyně U15
Družstvo žákyň vyhrálo kvalifikační část žákovské ligy a zajistilo si tak postup do letošního ročníku Extraligy. Zde zatím tým Petra Křivánka odehrál v celorepublikové soutěži deset utkání a drží si sedmou příčku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient