„Tým má ambice a já osobně taky od sebe dost očekávám”, říká prostějovský hokejista Daniel Huf

(Aktualizováno před )

V Katowicích se v druhém přípravném utkání poprvé představil v prostějovském dresu Daniel Huf, který bojuje o své místo v našem brankovišti. I díky jeho spolehlivému výkonu, se Jestřábům povedlo vyhrát s polským vicemistrem 2:1 po nájezdech. Přes nízký věk (19let), to nebyla pro Hufa první zkouška mezi seniory. Svůj první debut za áčko si odbyl v barvám Ševců ze Zlína už v sezoně 2016/2017.

Dane, odchytal jsi své první utkání v Prostějově. Bylo to první utkání mezi seniory?

Nebylo. Já měl možnost nakouknout v barvách Zlína do play-out extraligy, kde jsem odchytal jedno utkání.

Jak se ti v Katovicích chytalo? Nebyl jsi nervózní?

Já jsem si zápas užil! Z prvního zápasu v Prostějově jsem věděl, že chodí hodně do branky a hrají takový nepříjemný hokej. V utkání se to potvrdilo a Katowice prokázali, že mají svoji kvalitu. Jsem hlavně rád, že premiéra dopadla dobře a že jsme vyhráli.

Ty jsi mladý brankář, který sbírá zkušenosti. Co se honí brankáři hlavou, když dostane z první střely na branku gól?

Já jsem splachovací, takže jsem si z toho nic nedělal. Řekl jsem si nevadí, jede se dál a byl to pro mě dobrý budíček. Chci se tu ukázat a doufám, že se mi to v průběhu zápasu povedlo.

Ty tu bojuješ o místo druhého brankáře. Nebyl si z toho začátku nervózní?

Jsem při zápase uzavřený, moc nevnímám, co se děje kolem. Mám svůj svět a jsem uzavřený v brankovišti. Nic sem si z toho nedělal, takové góly padají i lepším brankářům a snažil jsem se chytit všechny další střely.

Po prvním gólu si zavřel branku a nedostal až do nájezdů gól. Vybavíš si situaci, kdy ses v zápase nejvíc zapotil?

Nejtěžší zákrok pro mě byl ve třetí třetině, kdy protihráč nabil spoluhráči mezi kruhy a ten mi to z jedné střílel křížem pod víko. Mě se to povedlo chytit lapačkou. To byl těžký zákrok a jsem rád, že se mi povedl. V utkání na mě šlo celkem dost střel a já jsem v bráně od toho, abych je pochytal.

Předminulý týden si trénoval ve Zlíně. Mají extraligové tréninky větší náboj než v první lize?

To bych neřekl. Tady to nasazení do tréninků se mi naprosto líbí. Je to dřina, ale ta musí být. Tým má ambice a já osobně taky od sebe dost očekávám. Je tu super parta a jsem tady spokojený.

Máš nějaké osobní cíle pro tuto sezonu a kam by si to chtěl v kariéře dotáhnout?

Mám pár takových snů, které chci dosáhnout a vím, že je jednou dosáhnu, protože každý den tomu jdu naproti. Jsem lehce pověrčivý, takže je nerad sděluju.

Pověrčivost mě zajímá. Máš nějaký předzápasový rituál, který pravidelně používáš?

Mám pár rituálů a snažím se je pokaždé dodržovat.

Co když ten rituál před zápasem nedodržíš? Stalo se ti něco takového?

Občas se mi to stane. Jím před třetinou jahodový hroznový cukr a zrovna včera jsem měl jinou příchuť. Nerozhodilo mě to, chytalo se mi celkem dobře a příště možná zvolím opět tuhle příchuť.

Je těžké prosadit se ve Zlíně z juniorky do Áčka?

Určitě. Zapracovávají pravidelně své brankáře. Dávají nám šanci a je to jen na nás jestli svými výkony přesvědčíme vedení, jestli si místo zasloužíme. Já osobně bych chtěl navázat na výkony Jakuba Sedláčka a Libora Kašíka a převzít jednou jejich roli.

Kdybych si vás ve stejné výstroji postavil se Sedlem a Kašou do jedné řady, tak bych vás těžko rozeznal. Všichni máte jasně danou značku vyrobeno ve Zlíně. Máte nějakou příručku, podle které chytáte?

Myslím, že brankáři ze Zlína mají nálepku made in Hrazda (Richard Hrazdíra trenér brankářů). S panem Hrazdírou děláme různá cvičení mimo led i na ledě, které většina trenérů brankářů nedělá. Nejedeme nejnovější novinky, spíše se zaměřujeme na to chytnout puk a připravit se na utkání. Funguje to tak, že od mladých let děláme všichni podobná cvičení a proto možná vypadáme na ledě stejně. Mě to vyhovuje, co mi radí a snažím se jít tou cestou.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz