Tvrdík je naštvaný. Fandové ho opět zklamali

Fanoušci jsou dvanáctým hráčem. Když si divák zaplatí lístek, má právo křičet co chce. A tak dále, a tak dále, našly by se určitě další nesmyslné věty. Fandové těchto slov rádi zneužívají a myslí si, že jsou bohové, kteří mohou všechno. Samozřejmě je jich menšina, přesto dokážou otrávit život ostatním fotbalovým příznivcům, ale i hráčům a představitelům klubů. Jednomu z nich Jaroslavu Tvrdíkovi už dochází trpělivost…

V loňské sezoně se často stávalo chování slávistických fanoušků jedním z bodů na každotýdenním zasedání Disciplinární komise. Vhazování světlic, vulgární pokřiky, rasismus. Bylo toho dost, kvůli čemu dostávala Slavia podmínky ohledně uzavření tribuny Sever, kde se scházejí „kotelníci“. Disciplinárce došla trpělivost a tuto pověstnou tribunu pro včerejší zápas proti Olomouci uzavřela. Slávističtí představitelé byli tak benevolentní a „severským individuím“ umožnili přesunout se na jih mezi slušné fandy. „Radikální fans“ si toho ale nevážili a opět vhazovali světlice a to dokonce mezi příznivce Hanáků. Neodpustili si ani hanlivé pokřiky: „Nico Stanciu, Nico Stanciu, smrt Spartě“.

Je na 100% jisté, že přijde další trest. Ve Slavii se obávají, aby jim nebylo uzavřeno hřiště. „Přerušení zápasu automaticky znamená stop tribuny sever na příští domácí zápas. Za světlice do sektoru hostí reálně hrozí uzavření celého stadionu. Pro tohle si skoro 12 tisíc fanoušků permanentku nekoupilo. Čtyři lidi a každý dvě hozené světlice. Neexistuje žádná legitimní obhajoba,“ říká šéf Slavie Tvrdík. „Dnes to bylo naposledy, kdy klub poskytl bezplatné náhradní plnění za uzavřenou tribunu sever. Všichni ti, kteří hodili světlice do sektoru hostů, překročili všechna psaná i nepsaná pravidla a strašně ublížili Slavii,“ uvedl Tvrdík na sociální síti Twitter.
„Považujeme fans za jeden z klíčových faktorů úspěchu. Pro ně fotbal děláme. Věřili jsme garancím tribuny sever. Ujištěním, že si pořádek dokážou sjednat sami. Uděláme maximum pro identifikaci všech, co se dopustili porušení pravidel bezpečnosti. A pro jejich vyřazení z řad slušných fans,“ dodal šéf ligového mistra.

Z chování fandů byli po zápase rozpačití i hráči. „Oni jsou celý zápas skvělí a pak to takhle pohnojí. Pak se kvůli tomu nastavuje pět minut, jsme vyřízení, na stadionu se pomalu nedá dýchat. Tohle dělat nemůžou. Z posledních pěti zápasů máme skoro třikrát zavřenou tribunu sever. To je hrozný průšvih a pak nám zavřou nejdůležitější část stadionu,“ řekl novinářům slávistický bek Vladimír Coufal.

Jedním z léků na problémové fanoušky by mohlo být odmítnutí závěrečné děkovačky. „Mrzí mě, co se během zápasu odehrálo. Fanoušci jsou náš hnací motor, ale bohužel se tam odehrály takové momenty, že naházeli dýmovnice do druhého kotle. To se nám hráčům ani ostatním fanouškům nelíbilo. Proto jsme k nim ani nešli při děkovačce, abychom jim ukázali, že nejsme pro, aby tohle dělali. Naštěstí se snad nic nestalo, že by třeba někoho popálili, ale tohle se nedělá,“ uvedl slávistický brankář Ondřej Kolář.

I zbytek stadionu dával najevo pokřikem: „hovada“, co si myslí o chuligánech.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak