Tvrdík je frajer, zastal se Straky. Slávističtí „fanoušci“ by se měli stydět

Před pár dny uvedl šéf fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík na klubovém twitteru, že se odvolají proti trestu, který dostali od disciplinární komise UEFA. Flastr se týká uzavření části Tribuny Sever v pražském Edenu, kvůli výtržnostem, kterých se slávističtí fanoušci dopustili při zápasu Evropské ligy proti Genku.

Avšak poté jak se chovali fandové při víkendovém ligovém zápase s Libercem a včera během českého poháru s Karvinou, možná Tvrdík přehodnotí se odvolání, protože ti „fandové“ si opravdu nezaslouží žádné zastání…
„Obdivuji TS (Tribunu Sever) za neuvěřitelnou podporu, kterou týmu poskytuje. Za práci, kterou si dává s úžasnými choreografiemi. Ale minulé urážení libereckého brankáře (Nguyena s vietnamskými kořeny) a včera rodiny trenéra Straky, to pro mne není historický ideál Slavie. Lídři (fandů) by měli zvážit, kam společný entuziasmus směřují,“ uvedl Tvrdík na twitteru a pokračoval: „Jménem klubu se omlouvám rodině Františka Straky. Stydím se. Včerejší sprosté urážky na adresu manželky a dětí nepatří nejen k jakémukoliv sportu, ale do jakékoliv společnosti.“

Chování slávistických primitivů opravdu nemělo obdoby. Jejich pokřiky typu: „Franta Straka nemá ču..ka, jeho žena nemá klitoris, jeho děti stejně zabijem,“ vypovídá o labilitě těchto „lidí“ oblečených do slávistických šál.

Samozřejmě se tak nechovali všichni fanoušci na stadionu. I většina ohlasů na internetových diskuzích bylo proti tomuto nechutnému počinání. „Řvát na Straku ze mu zabijete děti? Ubožáci!“ odsuzovali slávističtí fanoušci chování některých jedinců. „Ono je možná dobře, že na tu Chelsea jim zavřou sektor. Pokud tam byl někdo z UEFA, tak na nějaký odložení zapomeňte, tohle není fotbal, ale buranství,“ píše v komentáři další.

František Straka vedl Slavii na přelomu let 2011 a 2012. Slávističtí fanoušci nepřekousli tehdy, ale i nyní to pokračuje, že se Straka předtím označoval za sparťanského srdcaře. Na „červenobílé“ lavičce vydržel tento velký trenérský hecíř jen deset zápasů, poté klub kvůli protestům od fanoušků na jeho osobu opustil. Od jeho angažmá ve Slavii ho však nemají rádi ani na Spartě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!