Search
Close this search box.

Volejbalisté z Turnova slaví historický úspěch

Místní TJ Zikuda stvrdila v pátek večer vítězné tažení druhou nejvyšší soutěží v republice. Ve třetím finálovém utkání přehrála na domácí palubovce tým Black Volley Beskydy 3:1 a celou sérii ovládla přesvědčivě 3:0!

Domácí si z Frýdku-Místku přivezli dvoubodový náskok, a tak mohli titul slavit už dnes nebo v horším případě zítra. Povedlo se to hned na první pokus. Svěřenci trenéra Konečného nastoupili před po strop zaplněnou halu s velkým odhodláním, zároveň ale i očekávanou nervozitou. Té hosté v první sadě dokázali využít a v utkání se ujali vedení 0:1. Také druhý set se zpočátku lépe vyvíjel pro Slezany. Ti vedli 10:16, po chvíli 14:18. Pak se ale domácí s velkou podporou publika dostali do laufu a výsledkem 25:21 srovnali na 1:1.

Také ve třetí hře museli domácí dotahovat ztrátu, to už ale diváci přece jen z turnovského celku cítili větší sebevědomí. Domácí jej potvrzovali, když hlavně Starý s Bäumeltem hráli velký zápas. Na servisu se činil Čermák a skvělou šňůru zaznamenal i Fučík. Třetí set TJ Zikuda získala znovu poměrem 25:21 a ve čtvrté už to byla jízda od samotného začátku. K velkému výkonu se rozehrál kapitán Vencovský, jemuž se do té doby pár míčů nepovedlo, postupem času ale domácí neustále navyšovali náskok, až nakonec proměnili třetí mečbol za stavu 24:20.

V turnovské hale, která za celou sezonu zůstala nedobyta (!), propuklo nadšení hráčů i diváků. Pokřik „Mistři, mistři“ zkracoval čas před předáním poháru a pak už si šťastní vítězové užívali krepčení jak s vítěznou trofejí, tak s bublinkami připraveného šampaňského. Tahle noc bude v Turnově dlouhá a veselá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient