Search
Close this search box.

Turnovští kriminalisté dopadli lapku, který vykradl několik bytovek a garáží

V sobotu ráno krátce před sedmou hodinou turnovští policisté zastavili a kontrolovali v Turnově v ulici Nádražní 47letého muže, který v té době řídil vozidlo Škoda Fabia Combi. Provedenou kontrolou policisté zjistili, že tento muž má v současnosti Okresním soudem v České Lípě vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to až do března roku 2024. Policisté ovšem tohoto muže měli v hledáčku ohledně případů krádeží věcí z garáží a sklepních kójí v bytových domech v Turnově, Ohrazenicích, Příšovicích a v sousedním Královéhradeckém kraji také v Sobotce a Nové Pace.

Policejní hlídka muže zadržela a ještě týž den vrchní inspektor z Oddělení obecné kriminality Územního odboru v Semilech zahájil jeho trestní stíhání jako obviněného ze spáchání trestných činů krádeže, porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí, kterých se dopustil v době od 3. června do 29. září letošního roku.

Během této doby se obviněnému podařilo vniknout do tří bytových domů a jedné řadové garáže v Sobotce, do čtyř bytových domů v Nové Pace, do tří bytových domů a pěti řadových garáží v Turnově, do pěti bytových domů v Ohrazenicích a do dvou bytových domů v Příšovicích. V bytových domech se následně vloupal do jedné a více sklepních kójí, ze kterých odcizil mnoho různých věcí, které tam měli jejich majitelé uloženy. Jednalo se například o potraviny, nápoje, sportovní vybavení, jízdní kola, nářadí, sekačky, pily a motocykl Jawa Babetta. Také z uvedených řadových garáží odnesl, co mohl a co se mu nějakým způsobem hodilo. Z některých kójí a garáží po vloupání do nich neodnesl nic.

Obviněný svým jednání způsobil celkovou škodu na odcizených věcech ve výši 121 576,- Kč a na poškození věcí 7 629,- Kč. Vzhledem k výši způsobené škody mu tak nyní za spáchání uvedených trestných činů hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient