Search
Close this search box.

Turnovský vánoční strom už září

V neděli se na náměstí Českého ráje v 16:30 hodin konalo rozsvícení vánočního stromu. Kouzelná formule Mikuláše zafungovala hned napoprvé a nebeské světlo ozářilo více než 13 m vysokou douglasku tisolistou.

Úvodní slovo patřilo starostovi města Tomáši Hockemu. Po přivítání vyzval turnovské občany, aby adventní čas netrávili jen honbou v nákupních centrech, ale aby si každý našel chvíli na zastavení, setkání a promluvení s těmi nejbližšími.

Kvůli dešti a větru bylo nelehkým úkolem rozsvícení první svíce na adventním věnci. Když už se podařilo svíčku zapálit, vítr ji po chvíli opět sfoukl. To ale na předvánoční náladě vůbec neubralo. Našimi světýlky nazvala moderátorka večera Eva Kordová děti a dala tak prostor nejmladšímu souboru ZUŠ Turnov Karmínek pod vedením Jindřicha Bady.

Veřejnost mohla na pódiu také spatřit skřítka Turnováčka. Těsně před rozsvícením stromu dorazily adventní postavy jako sv. Martin, sv. Kateřina, sv. Ondřej, sv. Barbora či sv. Lucie.

Pro děti byla tradičně připravená sněhová nadílka, která malým připomněla čas zimních radovánek, dospělákům pak to, že má Turnov zimní stadion.

Na úplný závěr starosta města poděkoval účinkujícím a všem, kteří se na akci podíleli.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient