Turnovský Majáles 2018 představil 100 let svobody a nesvobody

V letošním roce oslav 100 let republiky se poprvé spojily turnovské školy a společně připravily tradiční májovou studentskou oslavu.

Ve středu 16. května 2018 se konal turnovský Majáles 2018, který byl historicky poprvé uspořádán společně turnovskými středními, ale i základními školami. Nad celou akcí převzal záštitu Parlament mládeže města Turnova.

Majáles byl zahájen tradičním průvodem, který byl obohacen o masky s tématem 100 let existence naší republiky. Téma svobody a nesvobody se neslo celou studentskou akcí, v jejímž čele stál král Majálesu, bývalý disident František „Čuňas“ Stárek. Majálesový průvod vyrazil po třetí hodině odpoledne z terminálu u vlakového nádraží a vedl městem až na náměstí Českého ráje. Zde se průvod potkal se starostou města Turnova Tomášem Hocke, který popřál studentské akci hodně zdaru. Průvod se následně opět vydal do pohybu a ukončil svou pouť v prostoru letního kina ve Skálově ulici, kde byl připraven další program. Na malé a velké scéně se střídala hudební, divadelní a taneční vystoupení v podání žáků a studentů nebo i profesionálních umělců. V programu se představila například hudební skupiny Základní školy 28. října nebo divadelní uskupení SUPŠ Turnov. Celý program byl ukončen přesně ve 22 hodin koncertem Capture of Kill.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.