Turné Rytířů pokračuje, do moravského trojboje vstoupili vítězně

Po divoké přestřelce porazili Frýdek-Místek 6:5 v prodloužení. Nyní před sebou mají Kladeňáci před návratem na ČEZ stadion ještě dva venkovní zápasy. V pondělí od 18 hodin se střetnou ve vítkovické Ostravar areně s Porubou a ve středu vyzvou Vsetín.

Kladno je v polovině čtyřzápasové venkovní série a dosud získalo ze dvou zápasů dva body. Na ledě Litoměřic přišli Rytíři o svoji vítěznou sérii, která čítala pět zápasů, když prohráli 2:3, ale hned v dalším utkání se vrátili na vítěznou vlnu! Kladeňáci sice ve Frýdku-Místku dvakrát prohrávali, ale předvedli obrat a sami šli třikrát do vedení. Ani deset branek ale nakonec nestačilo na to, aby rozhodly o vítězi. Za stavu 5:5 dospělo utkání až do prodloužení. V něm si ale nebral cavyky Petr Vampola, který po 24 vteřinách rozhodl o kladenské výhře 6:5. V zápase byl znovu hodně vidět Ladislav Zikmund, který posbíral tři body (2+1) stejně jako obránce Brendon Nash (0+3). Junior Šimon Jelínek se dočkal první trefy v dresu áčka. Kladno tak po patnácti odehraných zápasech zůstává druhé v tabulce.

Poruba se po snovém startu propadla tabulkou
Nováček ligy odstartoval ročník 2018/2019 na výbornou a dlouhou dobu se držel v popředí celé soutěže. Pak ale šly výkony Poruby postupně dolů, což vyústilo až v desáté místo, na kterém momentálně celek z Ostravy je. Porubští hokejisté se v posledním kole vymanili ze série porážek, která trvala čtyři zápasy. Poruba postupně podlehla 4:7 Slavii, 1:4 Přerovu, 1:8 Českým Budějovicím a 2:5 Prostějovu. Naposledy ale hráči z Ostravy vybojovali vysokou výhru. Hned v první části si vystříleli třígólový náskok a nakonec porazili Kadaň vysoko 8:2. Zajímavé je, že porubští hokejisté zatím vybojovali více bodů na hřištích soupeřů. Konkrétně doma získali bodů 10 a venku hned 12.

Jan Káňa (6+7) a Jiří Zdeněk (5+8). To jsou hlavní dva tahouni porubské ofenzivy. Bodově je stíhá ještě Jakub Illéš (3+7) a gólově je s Káňou vyrovnaný ještě Petr Kanko (6+3). Ten ovšem odehrál o tři zápasy méně. Z obránců nejvíce podporují útočné snažení týmu Daniel Krenželok, Martin Matějíček a Ctirad Ovčačík (1+2). V brance ostravského celku dostává největší prostor Daniel Dolejš (91,44 %), který zasáhl do jedenácti utkání.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.