Turistická sezóna v Ústí nad Labem byla zahájena

O víkendu 6. – 8. 4. 2018 proběhla v Ústí nad Labem akce Zahájení turistické sezóny 2018, letos poprvé v novém kabátě. Ačkoliv byla akce pouze víkendová, zapojilo se do ní devět subjektů z Ústí nad Labem i blízkého okolí a těšila se velkému zájmu návštěvníků.

Víkend plný akcí odstartovala v pátek 6. 4. odborná přednáška o Českém středohoří v Informačním středisku města Ústí nad Labem pod taktovkou Jiřího Svobody, autora knih Tajemství Českého středohoří a Zázračné České středohoří. Přednáška seznámila zhruba 30 posluchačů se zajímavými kouty a tajemstvími tohoto nádherného českého pohoří.

V sobotu 7. 4. byl připraven program na pěti různých místech. Ve volnočasovém areálu na Větruši, kde bavilo děti Sváťovo dividlo pohádkou O Koblížkovi. V Cyklocentru města Ústí nad Labem, kde probíhaly soutěže a tvořivé dílničky pro děti, to vše pod odborným dohledem Jana Hlináka, bývalého reprezentanta ČR v cyklistice. V zoologické zahradě byl připraven program v duchu 110. výročí založení ptačí rezervace Heinricha Lumpeho. V Ústeckém podzemí měli návštěvníci jedinečnou možnost ochutnat ta nejlepší vína z Čech a Moravy u příležitosti Dnů otevřených sklepů. A v pivovaru ve Velkém Březně čekaly na návštěvníky vepřové speciality, doprovázené pivem Březňák.

V neděli 8. 4. bylo pro zájemce zpřístupněno Masarykovo zdymadlo s vodní elektrárnou. Bohatý program byl připraven na hradě Střekov, kde provázeli průvodci v dobovém kostýmu či na zámku Trmice.

Díky propagaci akce, která proběhla nejen v Ústí nad Labem ale i v okolních městech, přišli návštěvníci jak z krajského města, tak i např. z Lovosic, Litoměřic, Teplic, Chomutova a dalších sousedních měst.

Zahájení turistické sezóny 2018 opět doprovázela soutěž pro návštěvníky. Slavnostní vyhlášení výherců proběhne v Informačním středisku města Ústí nad Labem dne 23. 4. 2018 od 16 hodin.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.