Turisté zahltili Adršpach, některé příjezdové cesty musely být dočasně uzavřeny

S dopravními omezeními museli od dnešních 11 hodin do 14 hodin počítat řidiči vozidel směřujících do Adršpachu. Z důvodu velkého množství automobilů, které od rána najížděly do této turistické oblasti, musela být dočasně uzavřena komunikace vedoucí k obci od hraničního přechodu Zdoňov a od Teplic nad Metují, což je jediné opatření, jež udrží tuto páteřní komunikaci obce průjezdnou pro případný zásah složek IZS.

Policie ČR posílila výkon služby v předmětném území a na místě pomáhá regulovat dopravu hned několik policejních hlídek, které současně řidiče směrují na objízdné trasy a pomáhají jim zvládat případné dopravní obtíže. Policisté spolupracují s pořadatelskou službou, která dopravní situaci v obci nebyla schopna samostatně vyřešit. Policisté v dané lokalitě i nadále hlídkují a dopravní situaci monitorují a to především v rizikových časech a datech (státní svátky v ČR i PL víkendy apod.) a jsou připraveni přijmout opatření v rámci svých kompetencí. Policisté však nenahrazují činnost pořadatelské služby.

Policie řidičům radí, aby v rámci možností využili hromadné dopravy a tím se vyhnuli komplikacím spojeným s dopravními omezeními a také parkováním. Již z minulých let policisté vědí, že návštěvníci skal nemají v těchto dnech kde zaparkovat, neboť na vyhrazených parkovacích plochách bývá absolutně plno. Policisté ale upozorňují: „Parkování mimo tato vyhrazená parkoviště je však zakázáno, neboť Adršpach se nachází v chráněné krajinné oblasti, kde je zvýšená ochrana ekosystému“.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.