Turisté si mysleli, že našli figurínu. Nakonec to byla mrtvola

(Aktualizováno před )

Když jde člověk na výlet do lesa, očekává, že tam zažije klid, bude rozjímat, či se zaraduje z nalezených hub. Nic z toho však nenašli turisté v šumavském lese blízko Schwarzenberského plavebního kanálu za Novou Pecí na Prachaticku.
Muž se ženou si povšimli na naučné stezce mezi rozcestím Raškov a Klápa, že tam leží tělo. Původně je napadlo, že se jedná o figurínu, protože nedaleko probíhalo cvičení Horské služby.

Policisté nyní žádají, aby se jim tito dva turisté ozvali, protože neznají totožnost mrtvého. Zatím nevědí, zda jde o českého, případně německého či rakouského turistu. Stejné požadavek dali i majitelům penzionů a hotelů, kteří případně postrádají svého hosta. “Kdokoliv, kdo pohřešuje po víkendovém výletu staršího muže, ať také kontaktuje policisty,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner. A nakonec ještě policie prosí řidiče, kteří se pohybovali v okolí Nové Pece, Horní Plané či Želnavy, zda by jí nemohli poskytnout záznamy z autokamer. „Důležitá je každá maličkost, které si všimli, například projíždějící či zaparkovaná vozidla nebo lidé, které potkali,“ uvedl Matzner.

Policie mezitím nařídila u mrtvého pitvu.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz