Search
Close this search box.

Turisté si mysleli, že našli figurínu. Nakonec to byla mrtvola

Když jde člověk na výlet do lesa, očekává, že tam zažije klid, bude rozjímat, či se zaraduje z nalezených hub. Nic z toho však nenašli turisté v šumavském lese blízko Schwarzenberského plavebního kanálu za Novou Pecí na Prachaticku.
Muž se ženou si povšimli na naučné stezce mezi rozcestím Raškov a Klápa, že tam leží tělo. Původně je napadlo, že se jedná o figurínu, protože nedaleko probíhalo cvičení Horské služby.

Policisté nyní žádají, aby se jim tito dva turisté ozvali, protože neznají totožnost mrtvého. Zatím nevědí, zda jde o českého, případně německého či rakouského turistu. Stejné požadavek dali i majitelům penzionů a hotelů, kteří případně postrádají svého hosta. „Kdokoliv, kdo pohřešuje po víkendovém výletu staršího muže, ať také kontaktuje policisty,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner. A nakonec ještě policie prosí řidiče, kteří se pohybovali v okolí Nové Pece, Horní Plané či Želnavy, zda by jí nemohli poskytnout záznamy z autokamer. „Důležitá je každá maličkost, které si všimli, například projíždějící či zaparkovaná vozidla nebo lidé, které potkali,“ uvedl Matzner.

Policie mezitím nařídila u mrtvého pitvu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient