Search
Close this search box.

Trutnovští policisté se zabývají případem internetového podvodu

Žena z Trutnovska se měla již začátkem roku seznámit prostřednictvím sociálních sítí s dosud neznámým mužem. Po několika měsíčním dopisování, kdy zřejmě získával její důvěru, ji požádal o převzetí větší částky peněz. Tyto ji měly být zaslány prostřednictvím přepravní společnosti ze zahraničí na její jméno. Samozřejmě, že neznámý podvodník měl dokonale připravenou legendu, proč potřebuje peníze přepravit právě tímto způsobem, přičemž žena jeho příběhu uvěřila a souhlasila.

Při převozu zásilky však měly nastat komplikace vyžadující uhrazení několika poplatků. Ty nebyly zrovna nejnižší, ale bohužel žena muži natolik důvěřovala, že v konečném součtu zaslala na bankovní účet do ciziny částku téměř 300 tisíc korun. Když však ani tato suma nestačila k úspěšnému doručení, tak začala tušit nejhorší, a že se nejspíš stala obětí promyšleného podvodu. Následně se obrátila na policisty, kteří v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod a případ nyní intenzivně šetří. Pachateli pak v případě dopadení a odsouzení může hrozit až pětiletý trest odnětí svobody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient