Search
Close this search box.

Trutnovští policisté objasnili případ loupežného přepadení

Trutnovští policisté v těchto dnech zadrželi dvacetiletého muže, který se začátkem minulého týdne měl dopustit loupežného přepadení v Trutnově a v předešlých dnech také další majetkové trestné činnosti. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež a přečinu krádež.

Obviněný se při výslechu přiznal, že na cestě pro pěší u ulice Krkonošská ve směru do ulice Skřivánčí v Trutnově okradl muže. Nejdříve ho oslovil a snažil se od něj vylákat mobilní telefon a peníze. To se mu však nepovedlo, tak muže povalil na zem a vzal mu jeho tašku s peněženkou a penězi. Poškozený muž naštěstí neutrpěl žádné zranění a obrátil se na tísňovou linku. Policisté okamžitě zahájili intenzivní pátrání a dvě hodiny po činu násilníka dopadli. Seděl v autobuse a měl namířeno pryč z města.

Zadržený muž má za sebou už trestní minulost a byl opakovaně odsouzen. Naposledy k dvanáctiměsíčnímu nepodmíněnému trestu, který mu vypršel v březnu letošního roku. Za svůj krátký pobyt na svobodě se však stačil dopustit i další trestné činnosti. Začátkem června se měl v Úpici vloupat do domu v rekonstrukci a do zaparkovaného vozidla. Zajímala ho elektrická ruční míchačka a elektronika. Dále měl ze zahrady domu v Trutnově odcizit ještě sekačku na trávu. Celková škoda se tak vyšplhala na částku téměř 20 tisíc korun.

Vzhledem ke všem okolnostem a závažnosti jednání skončil mladý recidivista ve vazbě. Rozhodl o tom soudce Okresního soudu v Trutnově, který akceptoval návrh státního zástupce.

V případě prokázání viny a odsouzení mu nyní hrozí až desetiletý nepodmíněný trest odnětí svobody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient