Trutnovská průmyslovka získala trenažer a finanční dar

Již několik let funguje v Trutnově spolupráce mezi střední průmyslovou školou a společností Continental. Díky ní teď byla ve škole zprovozněna část výrobní linky, rozvoj technického vzdělání navíc podpořil finanční dar.

Letos na podzim škola obdržela od společnosti Continental část výrobní linky.

„Z iniciativy kolegů Františka Kloučka a Martina Fišera vznikl nápad na zřízení trenažéru výrobní linky pro výuku našich žáků. Během dvou měsíců jsme ve škole vytvořili reálné prostředí průmyslového provozu. Nyní učitelé s žáky pracují na propojení trenažeru s robotickými pracovišti,“ popisuje ředitel školy Vladislav Sauer.

Součástí slavnostního uvedení trenažeru do provozu bylo také předání stotisícového daru od společnosti Continental, u níž dosud našlo uplatnění okolo tří stovek absolventů SPŠ Trutnov. Společnost Continental Automotive Czech republic, s. r. o., je s více než 1800 zaměstnanci nejvýznamnějším zaměstnavatelem v Trutnově. Umožňuje studentům absolvovat odborný výcvik nebo výrobní praxi, prázdninové brigády, exkurze a finančně podporuje vybavení odborných učeben.

Tato vzájemná spolupráce získala v roce 2006 ocenění „Firma škole a Škola firmě“. Společnost je také partnerem celostátní soutěže odborných dovedností oboru Nástrojář, kterou pořádá trutnovská průmyslovka ve dnech 19. a 20. března 2019.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.