Search
Close this search box.

Třinečtí školáci si také připomněli významné státní jubileum

Významné výročí 100 let od vzniku samostatného československého státu si připomněli také žáci ZŠ Oldřichovice. V areálu školy zasadili ve středu 23. října školáci společně s vedením města památnou lípu, která bude připomínat letošní kulaté výročí.

matu výročí vzniku naší republiky se věnujeme již od března minulého školního roku. Všichni žáci naší školy se zúčastnili školní vědomostí soutěže, díky se dověděli mnoho zajímavostí a informací o významných osobnostech, které proslavily naši zemi, a o důležitých historických událostech. Naši nejstarší žáci napsali velice pěkné slohové práce na téma „Náš první československý prezident.“ V květnu se na naší škole konala pěvecká soutěž, ve které se zpívaly české lidové písně,“ uvedla ředitelka školy Radomíra Novotná.

ZŠ Oldřichovice pokračuje v oslavách výročí i v letošním školním roce. „V září proběhl v rámci všech tříd výtvarný projekt, ve kterém měly děti za úkol ztvárnit náš národní strom – lípu. Každá třída se tohoto úkolu zhostila originálním způsobem a nyní lípy zdobí vstupy do jednotlivých tříd a připomínají nám tak všudypřítomnou atmosféru stého výročí,“ doplnila ředitelka.

Středeční vzpomínkové akce na ZŠ Oldřichovice se zúčastnila i primátorka Třince Věra Palkovská. „Bylo to pro mě velmi milé a srdečné setkání s krásně připraveným programem. Cením si toho, že děti vnímají toto výročí jako významnou událost a připomínají si ho řadou nejrůznějších aktivit,“ podotkla primátorka. V pátek 26. října budou oslavy na ZŠ Oldřichovice završeny celoškolním tematicky zaměřeným projektovým dnem.

V podobném duchu si výročí vzniku Československé republiky připomenou v pátek 26. října i žáci ZŠ Koperníkova, kteří v blízkosti školy vysadí památný strom a celý den proběhne ve znamení celoškolního projektu pod názvem „Základní kameny Českého státu“.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient