Třinečtí florbalisté darovali krev

Hráči florbalového týmu FbC Ossiko Třinec přišli v pátek darovat krev. Pravidelné návštěvy Hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice Třinec organizují již několik let. Vedení týmu se stále snaží vyburcovat odvážné hráče, aby přišli podpořit správnou věc.

K odběru v pátek dorazilo 10 florbalistů, z toho 6 prvodárců. „Rád bych pomohl druhým, a proto jsem se rozhodl připojit se ke spoluhráčům našeho týmu,“ sdělil obránce Filip Sikora. „I když je to pro mě novinka, pevně věřím, že tato návštěva není má poslední. Rád se stanu pravidelným dárcem a budu se snažit namotivovat další sportovce k takovýmto dobročinným skutkům,“ dodal Sikora. Příjemným překvapením bylo, že pět ze šesti dnešních prvodárců má krevní skupinu 0. Právě tato skupina, společně se skupinou A, je velmi potřebná a v současné době je této krve nedostatek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.