Třinecký Mikulášský jarmark

Adventní období je za dveřmi a před námi je řada akcí, které v našem městě vykouzlí pravou vánoční atmosféru.

„Advent je krásným obdobím, kdy bychom neměli podlehnout předvánočnímu shonu a úklidu, ale naopak bychom se měli častěji zastavit a více myslet na své blízké. Chceme, abyste předvánoční čas strávili co nejpříjemněji, proto chystáme několik tradičních akcí, kde se můžete svátečně naladit, společně pobavit a ochutnat spoustu vánočních dobrot,“ uvedla primátorka Věra Palkovská.

Adventní období zahájí v Třinci hned první adventní neděli 2. prosince oblíbený Mikulášský jarmark, jehož neodmyslitelnou součástí bude i slavnostní rozsvícení vánočního stromu za účasti primátorky města a zástupců církví. Náměstí Svobody zaplní stánky s ukázkami tradičních řemesel, s vánočními dekoracemi, adventními věnci, perníčky a dalšími dobrotami.

Jarmark zahájí Vánoční pohádka s pečením perníku, po ní přijdou na řadu hudební vystoupení kapely Nowina a žáků Základní umělecké školy Třinec a odpoledne se mohou děti těšit na pohádku Myška Klárka, veverka Terka a kapřík Karlík. Od 14.30 zahraje dechová kapela Moravská veselka a po setmění v 16.30 vyvrcholí jarmark slavnostním rozsvícením vánočního stromu. Závěr jarmarku bude patřit populární kapele Nebe, která posluchače potěší od pěti hodin odpoledne. Podrobný program najdete v přiloženém plakátu.

V neděli 2. prosince chystá stejně jako v předchozích letech společnost Arriva Mikulášskou jízdu, při níž se děti společně s rodiči budou moci projet po Třinci speciálním autobusem v doprovodu andělů, čertů a Mikuláše.

Mikulášský jarmark vystřídají za pár dní na náměstí Svobody Třinecké adventní podvečery, které budou navozovat sváteční náladu v Třinci od pondělí 10. do pátku 22. prosince.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient