Search
Close this search box.

Třinecká nemocnice dokončila modernizaci dětského oddělení

Od srpna do začátku října tohoto roku proběhla rekonstrukce stanice dětského oddělení naší nemocnice. Poté, co byla v minulém roce od základu přestavěna a zmodernizována dětská jednotka intenzivní péče, přišla na řadu stanice standardních lůžek.

Důvodů k této změně bylo několik. V první řadě dosluhovalo vybavení oddělení, které bylo původně instalováno před 21 lety. Bylo nutné vyměnit např. dorozumívací zařízení, které zajišťuje bezpečí pacientů na pokojích. Proběhla také obnova sociálních zařízení, která jsou součástí jednotlivých pokojů. Dále došlo ke změně dispozičního řešení stanice. „Provoz na dětském oddělení ukázal, že v současné době potřebujeme mít více izolačních pokojů, abychom dovedli účinně oddělit děti s infekčními nemocemi od neinfekčních. Na nové stanici tak přibyly tři pokoje, které umožňují oddělení jedněch pacientů od ostatních,“ sdělil primář dětského oddělení Nemocnice Třinec Štěpán Rucki.

V poslední době se také mění přístup k některým stavům a onemocněním tak, že dochází ke zkracování ošetřovací doby. Někteří dětští pacienti jsou přijímáni a propouštění z nemocnice ve stejný den. „Typicky se jedná o některé chirurgické výkony, jako např. odstranění mandlí či vyšetření v celkovém znecitlivění,“ vysvětlil primář Rucki. Rekonstrukce stanice dětského oddělení umožní změnu provozu, kdy jedna stanice (nynější rekonstruována) se zvětšenou kapacitou lůžek bude používána k delší hospitalizaci, zatímco druhá stanice (která se zmenšila), bude sloužit pouze pro denní provoz. Toto nové uspořádání umožní optimálněji využívat zdravotnický personál.

V neposlední řadě bylo dětské oddělení „oblečeno“ do nového šatu pohádkové výzdoby, kterou provedla Art Media Service s.r.o. Původní výzdoba sice byla také hezká, ale už se opotřebovala. Nové barevné provedení spolu s nápaditou výzdobou vytváří velmi příjemnou atmosféru, která bude přispívat ke zlepšení psychického stavu a rychlejšímu zotavení hospitalizovaných dětí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient