Search
Close this search box.

Třinec udělal důležitý krok pro postup do finále

Už jen jedna výhra dělí třinecké hokejisty od vysněného finále. Hradci dnes nasázeli pět kousků a zítra se pokusí své semifinálové učinkování zakončit.

Domácí měli drtivý nástup do utkání. V šesté minutě už vedli 3:0! První gól vstřelil Michal Kovařčík, za chvíli přidal další branku jeho bratr Ondřej. V tu chvíli hosté zareagovali výměnou brankářů, ale to Třinecké nezastavilo, Adamský hned „pokřtil“ nového brankáře třetí trefou.

Hostům se povedlo snížit ve 22. minutě zásluhou Cingela, domácí však kontrovali pět minut na to (Marcinko) a znovu byli v tříbrankovém vedení. Do konce druhé třetiny ještě přidal branku třinecký Ciencala a o zápase bylo rozhodnuto.

Václav Varaďa, trenér HC Oceláři Třinec: „Na zápas jsme se pečlivě připravili, chtěli jsme potvrdit dvě výhry z Hradce. Vstup do utkání nás nesmírně posílil, spadlo nám tam několik gólů, zápas poté nabral jasný spád. Hradec sice snížil, ale zápas zlomil gól Tomáše Marcinka na 4:1. Od té doby jsme si to pohlídali, byli jsme směrem dozadu hodně trpěliví. Vedení 3:0 v sérii si vážíme, ale potřebujeme ještě jednu výhru. To bude cíl pro další zápas.“

Václav Sýkora, trenér Mountfield HK: „Zápas se mi hodnotí velmi těžce. Celé utkání ovlivnil začátek, kdy jsme brzy prohrávali 0:3, což nás poznamenalo. To byl tvrdý direkt a hrabali jsme se z něj velmi těžko. Bylo tam několik momentů, kdy jsme se mohli vrátit do zápasu, ale nepodařilo se nám to. Třinec si celkem v poklidu pohlídal zápas až do konce.“

Oceláři Třinec – Hradec Králové 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. M. Kovařčík (O. Kovařčík), 5. O. Kovařčík (M. Doudera, Polanský), 6. Adamský (Polanský), 27. Marcinko (J. Petružálek, M. Doudera), 39. Cienciala (O. Kovařčík, M. Doudera) – 22. Cingel (Džerinš, Gregorc). Rozhodčí: Hribik, Lacina – L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno). Stav série: 3:0.

Třinec: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Matyáš – J. Petružálek, Marcinko, Rákos – Hrňa, Roman Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.
Hradec: Rybár (5. J. Pavelka) – Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Cibulskis – Smoleňák, Koukal, Červený – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dragoun – Köhler, Džerinš, Cingel – Vopelka, Berger, Šimánek. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient