Search
Close this search box.

Třinec poděkoval dobrovolníkům

Dobré srdce, trpělivost a laskavost nechybí dobrovolníkům, kteří nezištně věnují kus svého volného času seniorům, dětem nebo lidem s handicapem. Právě těmto obětavým lidem patřilo slavnostní setkání v Knihovně Třinec, kde se v pondělí 3. prosince sešlo u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků více než šest desítek dobrovolníků působících v sociálních zařízeních, v nemocnicích i v domácnostech v Třinci a okolí.

V rámci akce jim náměstek primátorky Radim Kozlovský společně se zástupci odboru sociálních věcí třinecké radnice vyjádřil poděkování za jejich záslužnou činnost a za čas, který nezištně věnují lidem využívajícím služeb sociálních a zdravotnických zařízení na Třinecku.

„Hluboce smekám před dobrovolníky, kteří jsou ochotni věnovat svůj volný čas a energii potřebným. Velice si vážím takových lidí, kteří se v dnešní uspěchané době nezištně a s láskou věnují našim seniorům, dětem, zdravotně znevýhodněným či osamělým lidem. Jsem rád, že jim dnes mohu osobně poděkovat,“ zdůraznil během setkání náměstek primátorky Radim Kozlovský.

K poděkování se připojili i zástupci organizací, v nichž fungují dobrovolnická centra a které dobrovolníky koordinují, jako je např. ADRA, Slezská diakonie či Knihovna Třinec.

Smyslem práce dobrovolníků není nahradit zaměstnance zařízení, do kterých dobrovolníci docházejí, ale přinést dětem, dospělým i seniorům něco navíc. Tím, že s nimi dobrovolníci tráví volný čas, pomáhají jim radovat se ze života a přispívají tak k lepšímu průběhu léčby a terapie. Společně chodí na procházky, jezdí na výlety, hrají společenské hry, čtou si, malují a povídají si. Dobrovolníci přináší nové podněty, zajímavé aktivity a kontakt s veřejným děním. Dobrovolníci jsou zdarma proškoleni, pojištěni a po dobu výkonu činnosti jim dobrovolnická centra poskytují potřebné zázemí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient