Search
Close this search box.

Třinec patří mezi česká města, kde se žije nejlépe

Třinec patří mezi 26 českých měst, kde se žije nejlépe. Ve srovnávacím průzkumu MF DNES, který porovnával data a statistiky vybraných šestadvaceti měst v kategorii od 10 do 50 tisíc obyvatel, se Třinec umístil dokonce v první desítce na 9. místě.

„MF DNES se pokusila porovnat práci jednotlivých radnic dle exaktních dat. Města nominovali reportéři krajských redakcí – vybrali vždy ta dvě, která se v regionu těší nejlepší pověsti. Při hodnocení a porovnávání měst redakce zahrnula data o nezaměstnanosti, kriminalitě, o výši poplatků vybíraných od lidí, vývoji výše dluhu, podílu investic či kapacitách ve školkách a domovech pro seniory. Údaje poskytly jednotlivé radnice, Úřad práce, Český statistický úřad nebo Policie ČR. Při hodnocení jsou data vztažena k počtu obyvatel. Redakce všechny údaje obodovala. Maximální počet bodů je 170,“ uvádí Pavel Švec, redaktor MF DNES a autor článku.

Třinec podle průzkumu dosáhl 101,5 bodu, přičemž první Klatovy získaly 119,5 bodu. MF DNES ocenila, že Třinec např. disponuje dostatečnou kapacitou míst v mateřských školách a v této oblasti patří z porovnávaných měst k nejlepším. „Kladem je i nízký dluh, který se podařilo od posledních voleb snížit o pětinu,“ konstatuje Pavel Švec.

„Máme z toho samozřejmě radost. Je to výsledek dlouhodobé práce celého týmu a je to pro nás určitá forma vysvědčení,“ dodala primátorka Třince Věra Palkovská.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient