Search
Close this search box.

Třinec nadále válcuje své soupeře. Jeho pronásledovatelé selhali

Devátou výhru za sebou si připsali třinečtí hokejisté. Pardubicím, které se letos neskutečně trápí, nedali žádnou šanci a už mají v čele náskok šesti bodů. Je to tak i díky tomu, že týmy na 2. – 4. místě shodně prohrály. Trenér Třince Marek Zadina se však snaží jakoukoliv euforii krotit. „Vítězství se nerodilo lehce. Pardubice měly zpočátku šance, při kterých nás podržel brankář Kváča. Nebylo to jedno z nejlepších utkání, nemohli jsme se pořádně dostat do zápasu a tempa. Gól na 2:0 nás ale uklidnil, přidali jsme ještě další branky a hráli jsme už potom slušně. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli a že jsme získali tři body do tabulky.“
Pardubice ani pod novým trenérem Břetislavem Kopřivou se nedokázaly vzchopit a spolu s Chomutovem zametají spodek tabulky.

Nečekaně naloženo dostal druhý Liberec. Těsně za polovinou utkání už prohrával s Litvínovem 5:0, poté sice dvěma rychlými góly ztrátu snížil, ale to bylo z jeho strany vše. „My jsme dneska dojeli na naši slabou koncovku. Měli jsme strašné množství vyložených šancí, na videu jsme jich napočítali pět nebo šest. Soupeř z každé třetí šance ujel, dal nám branku, vstřelil krásné góly. Byl důraznější v zakončení a proto bere tři body,“ podotkl liberecký kouč Filip Pešán.

Ani třetí Vítkovice si domů nepřivezly ani bod. Brno před tradičně vyprodaným hledištěm potřebovalo konečně zabrat, aby se dostalo do první šestky a povedlo se mu to. „Podali jsme vynikající výkon. Byli jsme agresivní, vyhrávali jsme souboje a dostali jsme se do vedení, což jsme hodně chtěli. Celé mužstvo pracovalo tak, jak mělo. Kluci nechali na ledě všechno, pracovali jako tým a za vynikající podpory diváků dotáhli zápas do vítězného konce,“ řekl po utkání brněnský trenér Kamil Pokorný.

Čtvrtý Hradec Králové sice začal dobře, vedl už ve 2. minutě, jenže Plzeň kontrovala třemi góly v rozmezí sedmi minut, na což domácí už pak nedokázali reagovat. „Měli jsme těžkou úlohu. Zápas jsme rozehráli nešťastným gólem a bylo to už poněkolikáté, že začneme a prohráváme. Jsem ale rád, že jsme rychle vyrovnali. Potom se to trochu otočilo, začali jsme hrát aktivně. Se štěstím nám tam napadaly góly, ale šli jsme si za tím,“ podotkl plzeňský trenér Ladislav Čihák.

V dobré formě hraje v poslední době Olomouc. Včerejší výhra nad Mladou Boleslaví znamená její posun na páté místo. Hanáci dali všechny své góly jen v první třetině, ale k vítězství to stačilo.

Chomutov sem tam zaboduje, jako včera ve Zlíně, ale jeho hráči už asi moc nevěří tomu, že by se mohli dostat do play-off.

HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 4:1
Branky a nahrávky: 6. Martin Růžička (Werek, Roberts Bukarts), 27. Cienciala (M. Doudera, Kváča), 32. Gernát (Werek, Polanský), 37. Hrňa (Martin Růžička, Marcinko) – 60. Skokan (Štindl, Welsh). Rozhodčí: Hejduk, Obadal – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 2:6, navíc Cardwell (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4281.

Olomouc – Mladá Boleslav 3:2
Branky a nahrávky: 2. Jergl (Dujsík, Nahodil), 7. Strapáč (J. Galvas, Irgl), 12. Holec (Jergl, Nahodil) – 6. Vondrka (Klepiš, Skalický), 59. Orsava (Jan Hanzlík, Žejdl). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Bryška, V. Hanzlík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 3643.

Hradec Králové – Plzeň 2:4
Branky a nahrávky: 2. Vopelka, 44. Piché (Smoleňák, Lessio) – 4. V. Němec (D. Kindl), 11. Allen (Gulaš, Stach), 11. Jones, 60. Gulaš (Kracík). Rozhodčí: Úlehla, Pražák – J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4776.

Brno – Vítkovice 3:2
Branky a nahrávky: 3. Barinka, 25. Mallet (R. Zohorna, Schaus), 42. J. Hruška – 6. P. Zdráhal (Šidlík, Š. Stránský), 52. O. Roman. Rozhodčí: Horák, A. Jeřábek – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Zlín – Chomutov 3:2 po samost. nájezdech
Branky a nahrávky: 38. J. Ondráček (Lakatoš, Žižka), 55. Valenta (Lakatoš), rozhodující nájezd E. Kulda – 9. Klhůfek (Valach, Peters), 33. Jank (Duda, J. Stránský). Rozhodčí: Mrkva, Pešina – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:5, navíc Okál (Zlín) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3540.

Litvínov – Liberec 6:2
Branky a nahrávky: 7. Válek (Gerhát, Březák), 19. F. Lukeš (Válek), 31. Kašpar (J. Mikúš, J. Petružálek), 34. Ščotka (Porseland, J. Petružálek), 35. Jurčík (J. Kloz, D. Tůma), 52. Jurčík (J. Petružálek, Gerhát) – 38. Kvapil, 39. Birner (Redenbach, Šmíd). Rozhodčí: Hribik, Kika – J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 4645.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient