Třinec dnes potvrdil, že to venku umí. Liberec musí dotahovat

Do finálového souboje o letošního extraligové mistra vstoupili lépe třinečtí hokejisté. V Liberci Oceláři dokázali, že se jim na venkovních kluzištích v letošním play-off daří, vyhráli popáté ze šesti zápasů.

Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

I když museli třinečtí hokejisté sehrát v semifinále o jeden zápas více než Liberec, působili v první třetině na ledě živěji a zaslouženě dali i první gól utkání.
Domácí se pořádně rozjeli až ve druhé třetině. Vytvořili si i hodně šancí a jednu z nich i ve 37. minutě proměnili. Jenže hned za minutu se povedlo Třinci dát druhý a rozhodující gól, protože pak už oba brankáři za svá záda puk nepustili.
Druhý zápas se hraje zítra a opět na libereckém ledě.

„Narazili jsme na skvěle připraveného a silného soupeře, chválím Vencu (trenéra Varaďu), jak skvěle tým připravil. Nehráli jsme playoffový zápas, na rozdíl od hostů, kteří do všeho šli naplno a byli poctiví, důrazní, disciplinovaní. My jsme si nezasloužili vyhrát, protože fauly v útočném pásmu, fauly ve středním pásmu, oplácení, to jsou věci, které v play-off nemají co dělat. Veškeré naše zakončení šlo do draka (hrudi) Šimona Hrubce, což je zakončení, které nemá šanci na úspěch. Doufám, že jsme si vybrali nejhorší zápas série a máme ho za sebou. V pátek musíme podat daleko lepší výkon,“ podotkl liberecký kouč Filip Pešán.

„Máme za sebou vstup do série, který jsme si představovali. Myslím si, že v první třetině byla hra vyrovnaná, měli jsme dobrý pohyb, vytvořili jsme si spoustu příležitostí. V důležitých fázích nás podržel Šimon Hrubec. Čekali jsme na svoji chvíli, která přišla v přesilových hrách, kdy se nám podařilo vstřelit gól. Ve druhé třetině to bylo vyrovnané do té doby, než kluci začali ztrácet kotouče v obranném pásmu a Liberec se dostal do hry. Bylo vidět, že zabral, měl lepší pohyb a spoustu šancí. Nenaložil s nimi ale tak, jak by si asi představoval. Zlomila to druhá branka, která nám pomohla. Škoda, že Ethan Werek nepřidal na konci druhé třetiny třetí. Ve třetí třetině to byl vyrovnaný a urputný boj spíše než krásný hokej. Kluci jsou pobouchaní, ale věřím, že na páteční utkání budou znovu připraveni to zde opět zvládnout,“ uvedl třinecký trenér Václav Varaďa.

Branky a nahrávky: 37. Redenbach – 8. Hrňa (M. Doudera, Martin Růžička), 38. P. Vrána (Martinko, M. Doudera). Rozhodčí: Hodek, Kika – Gebauer, D. Hynek. Vyloučení: 3:3, navíc Gernát (Třinec) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Liberec: Will – Kolmann, Derner, Hanousek, Šmíd, Havlín, Ševc, Doherty – Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Augusta.
Třinec: Hrubec – Roth, Gernát, Galvinš, D. Musil, Dravecký, M. Doudera – Martin Růžička, P. Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko, Werek – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.