Search
Close this search box.

Třináctiletý výtečník se vloupal do školy, poté ukradl auto a havaroval. Nebyly to jeho jediné prohřešky

Kolem desáté hodiny dopolední 12. srpna došlo v Rýmařově k několika dopravním nehodám osobního auta Peugeot. Nejprve řidič vozu narazil do kovové brány objektu střední školy na ulici Julia Sedláka, přičemž po střetu nezastavil a pokračoval dále po ulicích Jelínkova, Bartákova, Palackého až na ulici Jesenickou, kde při prováděném couvání narazil do dvou stromů. Po těchto kolizních situací se na místo ihned dostavila přivolaná službu konající policejní hlídka z rýmařovského Obvodního oddělení, která v automobilu zadržela chlapce (13), který seděl za volantem vozu a snažil se z místa poslední dopravní nehody odjet. Policisté dále zjistili, že se chlapec předtím vloupal do budovy střední školy na ulici Julia Sedláka, kde našel klíče od auta, které bylo zaparkované v garáži na pozemku školy. Celková škoda byla vyčíslena na 40 tisíc korun.

Lustracemi ve všech dostupných evidencích, jakož i důsledným prověřováním celé záležitosti bylo prokázáno, že se chvíli předtím výše uvedená nezletilá osoba vloupala do budovy zdejší střední školy na ulici Julia Sedláka v Rýmařově, kde nalezla klíče k automobilu, který byl zaparkován v garáži na pozemku školského zařízení, a za jejich pomocí vůz odcizila. Orientační dechová zkouška vyzněla u chlapce negativně, ke zranění jeho osoby ani žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 40 tisíc korun.

Chlapec se následně doznal i ke svým dalším činům.

V noční době z 8. na 9. srpna letošního roku se například vloupal do kabinetu učitelů v budově Základní školy na ulici Jelínkové v Rýmařově, kde odcizil fixy a nalepovací papírky v hodnotě téměř 200 korun. Při pohybu po školském zařízení postupně rozsvítil všechna osvětlení v budově a následně z místa činu utekl.

Z 9. na 10. srpna tohoto roku se vloupal do restaurace na ulici Rudé Armády v Rýmařově a odcizil různé druhy a množství cigaret a finanční hotovost v mincích, čímž způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši bezmála 7 tisíc korun.

Ve stejné době vnikl i do prodejny potravin na ulici Opavské v Rýmařově, odkud odcizil několik láhví různých druhů alkoholu a vína, zapalovače a cukrovinky, vše v hodnotě více jak tisíc korun.

Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany rýmařovských policistů a bruntálských kriminalistů v úzké spolupráci s pracovníky Odboru sociálních věcí Městského úřadu v Rýmařově, kdy se zjišťuje možné další protiprávní jednání tohoto nezletilce případně i jiných osob.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient