Třináctiletého chlapce zasáhl blesk, ve vážném stavu ho do nemocnice transportoval vrtulník

V Třinci byl včera podvečer převezen vrtulníkem do nemocnice třináctiletý chlapec, poté co ho zasáhl elektrický výboj od blesku. 

Ve chvíli, kdy začala bouřka, se tři chlapci v třinecké místní části Kanada ukryli pod jeden ze stromů na okraji lesa. Do tohoto stromu však uhodil blesk. Silný elektrický výboj, který sjel po kmeni, zasáhl nejmladšího z chlapců. Hocha zachránilo, že ho blesk nezasáhl přímo. Druhý z chlapců dostal zásah od blesku ze země. Třetí hoch zůstal nezraněn.

„Chlapec, který byl zraněn nejvážněji, utrpěl vážné popáleniny a ztrácel vědomí. Po prvotním ošetření jsme ho v život ohrožujícím stavu vrtulníkem převezli do ostravské fakultní nemocnice,“ řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Druhého chlapce odvezli záchranáři sanitkou do třinecké nemocnice.

Podobný případ se stal na Třinecku už vloni. Také zde blesk zasáhl chlapce, který hned upadl do bezvědomí. Prvotní ošetření mu podali náhodní svědci, oživovali ho masáží srdce, poté je vystřídali záchranáři. Chlapec přežil.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.