Tři policisté-hrdinové z Chomutova dostali cenu za záchranu života muži v havarovaném autě

V rámci společného projektu České pojišťovny a Policie ČR „Gentleman silnic“ byli oceněni tři policisté z Územního odboru PČR Chomutov. Prap. Josef Aron z OOP Chomutov město, prap. Petr Sládek z OOP Chomutov Černovická a pprap. Michal Kašpar z Oddělení hlídkové služby Chomutov při cestě do zaměstnání v červenci loňského roku zachránili život muži, který s vozidlem havaroval na silnici l/13 poblíž obce Černovice.

Ocenění policistům předal ve čtvrtek 19. dubna 2018 zástupce vedoucího Územního odboru Policie ČR plk. Ing. Robert Kubánek a tisková mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková.

Policisté se tak stali v pořadí již 141., 142. a 143. oceněným „gentelmanem silnic“ v České republice.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.