Tři muži kradli kabely, způsobili škodu za milion korun

Sokolovští kriminalisté objasnili případy krádeží kabelů, ke kterým došlo v měsíci červnu. Ve středu dne 29. srpna 2018 kriminalisté zadrželi tři muže ve věku 27, 30 a 35 let a následně zahájili jejich trestní stíhání.

Pětatřicetiletého muže obvinili z přečinu Krádež spáchané formou spolupachatelství. Další dva muži byli obviněni ze spáchání pokračujícího zločinu Krádež taktéž spáchané formou spolupachatelství.

Třicetiletý a pětatřicetiletý muž měli v polovině června přijet v Lomnici do bývalého prostoru lomu Jiří. Jeden z nich měl hlídat, mezitím druhý odříznout a odcizit 170 metrů kabelů.

V dalších třech případech v měsíci červnu měli třicetiletý muž se sedmadvacetiletým mužem v Královském Poříčí v prostoru Dolu Jiří odcizit dalších téměř 1500 metrů kabelů. Dále měli z odstaveného nákladního vozidla odcizit svářecí soupravy a z montážního místa téměř 270 kusů dílů k pásovému vozu a zhruba 1,5 tuny starých demontovaných kabelů určených ke šrotaci.

Svým jednáním měli způsobit celkovou škodu v oznámené výši přesahující částku 1 200 000 Kč.

Třicetiletý muž se krádeže dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech za stejný trestný čin odsouzen.

Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí třicetiletého a pětatřicetiletého obviněného muže do vazby, který jej akceptoval. Během dnešního dne bude soudce rozhodovat o uvalení vazby. Za způsobenou značnou škodu jim v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let. Sedmadvacetiletý muž je stíhaný na svobodě. V případě prokázání viny mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak