Search
Close this search box.

Tři migranti vyskákali za jízdy z kamionu na rušný Pražský okruh

Německé ministerstvo vnitra vydalo dnes statistiku, podle které se zvyšuje počet běženců, kteří nelegálně překračují hranice z Česka do Německa. Shodou okolností tři běžence během dnešního dopoledne zadržely české policejní hlídky na Pražském okruhu ve směru na D8.

Právě řidiči jedoucí tímto směrem si všimli, že z jedoucího kamionu vyskákali tři lidé a nezávisle na sobě to oznámili policii, která dostala i popis dotyčného kamionu. „Na základě podezření, že by se mohlo jednat o převoz běženců, přistoupili policisté k zastavení kamionu a následné kontrole,“ sdělila mluvčí policie Andrea Zoulová.

Možná že cizinců bylo více, policejním hlídkám se však povedlo zadržet jen ty tři zpozorované od řidičů. „Cizinecká policie zahájila ve věci úkony trestního řízení a bude zjišťovat okolnosti celé události, případnou roli řidiče kamionu i trasu a harmonogram jeho cesty. Předmětem dalšího šetření bude i ověření totožnosti zajištěných cizinců,“ dodala Zoulová.
Cizinci uvedli, že jsou z Afghánistánu.
Řidič kamionů vypověděl, že o nich vůbec nevěděl.

I předevčírem musela policie řešit případ emigranta na českých silnicích. Na Benešovsku se mezi auty proplétal muž černé pleti, který tvrdil, že jde z Belgie do Anglie… „Muž šel po dálnici bez dokladů, které by prokázaly jeho totožnost, celníkům tvrdil, že je etiopské národnost,“ podotkla mluvčí středočeských celníků Yvona Matějková.

Podle statistik odhalila vloni cizinecká policie nelegální pobyt 4992 lidí, což bylo o 254 více než v předešlém roce. Nejčastěji se jednalo o Ukrajince, Moldavany a Vietnamce. Zpravidla však nešlo o nově příchozí migranty, problém spočíval v tom, že překročili povolenou dobu pobytu.

Statistici také uvedli, že Česko je nadále pro běžence, kteří míří převážně ze Slovenska do Německa, tranzitní zemí. Vloni celníci zadrželi 191 těchto běženců. Což je o 19 více než v roce 2017.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient