Search
Close this search box.

Trhy ve Vsetíně se vrací k radnici

Počátkem března vešel v platnost nový Tržní řád, který zásadně zvětšil plochu pro celoroční městskou tržnici Svárov, tedy plochu před městským úřadem. Ta je občany i trhovci zažitá, lidé si tam mohou koupit především ovoce a zeleninu.

Správcem tržnice jsou Technické služby města Vsetína, p. o (TS). Provozní řád tržnice, podle něhož stojí pronájem jednoho stolu 50 korun na den, je k dispozici na vývěsce přímo na tržnici a na webových stránkách TS www.tsvs.cz. „Tržnice nebude v provozu v době farmářských trhů a jiných společensko-kulturních akcí pořádaných nebo povolených městem, jejichž termíny budou zveřejněny na vývěsce tržnice,“ upozornila místostarostka Simona Hlaváčová s tím, že zájemci o prodej na této tržnici mohou žádat podrobnější informace u správce tržnice na tel. č.: 739 540 835.

Další, přesně vymezené veřejné plochy v blízkosti městského úřadu, které již nespadají pod správu TS, zůstávají i nadále příležitostným tržištěm a lze zde uskutečňovat prodej odpovídajícího druhu zboží pouze v období Velikonoc, Vánoc a Památky zesnulých.

„Dále však platí, že pochůzkový prodej, vyjma prodeje předmětů v rámci konání veřejných sbírek, je v okolí budovy městského úřadu a na celém území města zakázán,“ dodává vedoucí odboru Obecního živnostenského úřadu Vsetín Daniela Lukyová. Pochůzkový prodej je možné uskutečňovat pouze u nákupních center.

Kontrolu dodržování zmíněného nařízení města je oprávněna provádět městská policie a živnostenský úřad. Porušení nařízení města je přestupkem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient