Třetiligoví fotbalisté Písku se v Radotíně neprosadili

Písečtí třetiligoví fotbalisté se v sobotu 10. listopadu představili v předposledním soutěžním utkání roku 2018 na půdě pražské Olympie Radotín, které podlehli výsledkem 0:2.

Mnozí fanoušci si Olympii pomatují ještě jako tým z Hradce Králové, tedy spíše z Kuklen, kde své zápasy hrávala. Po postupu do FNL následovalo stěhování do Prahy a po neúspěšné sezóně sloučení s SC Radotín a návrat do ČFL.

Ve třetí nejvyšší soutěži se Pražané neztrácejí a drží se v první polovině tabulky, k čemuž nyní přispěli také fotbalisté od Otavy, kteří zde nechali všechny tři body. Zápas 14. kola České fotbalové ligy se rozhodoval už v úvodní třicetiminutovce, kdy se domácí dostali do vedení, jež si po zbytek utkání pohlídali. Žlutomodrým ke vstřelení alespoň kontaktního gólu nepomohl ani příchod ofenzivních hráčů do druhé půle.

Olympia sice nepatří mezi nejsilnější týmy na domácím hřišti a obávaným soupeřem je především v roli hostujícího celku, ale tentokrát uspěla.

Olympia Radotín – FC Písek 2:0 (0:0)

Branky: 12. Brabenec, 31. Bassey.

ŽK: 1:4 (Ježdík – Milec, J. Held, Voráček, Vacovský)

Rozhodčí: Hanousek – Martínek, Šafránková. Delegát: Urban.

Diváků: 100.

Sestava Olympia Radotín: Čáp – Pelyak, Broukal, Ježdík, Jiránek, Dancák, Trýzna (86. Petryk), Koutenský, Hadi (77. Zubashivskyi), Bassey (90. Artemuk), Brabenec (63. Ježdík).

Sestava FC Písek: Hajdušek – Benetka, Vacovský, Vávra, Hanzlík (73. Presl), Hrachovec (46. M. Held), Holý (65. Januška), Kulík (46. Pinc), Milec (83. Ric), J. Held, Voráček.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.