Třetí zápas fotbalistů Plzně zhodnotil i trenér Pavel Vrba

Tomáš Hořava se zapojil do přípravy na novou sezónu stejně jako ostatní reprezentanti až po prvním utkání se Sencem Doubravka. V Klatovech už naskočil do druhé půle a stejný prostor dostal i při dnešní výhře nad Sokolovem 2:0.

Oproti soupeřům z nižších soutěží čekal dnes na Viktorii v Mariánských Lázních pro změnu druholigový Baník Sokolov. „Už to začíná být těžší. Vyhráli jsme 2:0, ale je tam určitě vidět prostor pro zlepšení. Je znát, že jsme v plném tréninku a stále na začátku přípravy,“ hodnotil zápas Tomáš Hořava.

Ten odstartoval do tréninku stejně jako ostatní reprezentanti teprve před týdnem. „Kondici ještě naberu, ale za ten týden jsem stihl dost tréninků, takže jsem úplně zadýchaný nebyl. Únava tam samozřejmě je, ale v zápase to člověk rozběhá a zapomene na to,“ říká plzeňský středopolař, který se na hřišti objevil v druhém poločase. Ten Viktoria vyhrála 1:0 díky gólu Aleše Čermáka.

Jak dohání reprezentanti tréninkové manko? „Měli jsme zatím jeden běh navíc, ale já si myslím, že ty tréninky jsou tak náročné, že pro nějaké doběhávání ani není prostor. Ale uvidíme, jestli ještě něco trenér vymyslí.“

„Dovolenou jsem měl dva týdny. Zažil jsem i kratší, takže se to dalo zvládnout. Odpočinul jsem si a teď nás zase čeká šest měsíců dřiny. Rakousko bude pěkné, je tam hezká příroda a zázemí, takže se tam určitě těšíme,“ říká odhodlaně Hořava.

I ve třetím utkání v řadě dokázali červenomodří udržet čisté konto, což potěšilo i trenéra Pavla Vrbu. „Nulu jsme sice udrželi, ale Sokolov měl na druhé straně dvě nebo tři gólovky. My ale zatím neladíme sestavu, hodně to točíme a pořád je to ještě příprava. Jsem rád, že nedostáváme góly, ale určitě nebudu tvrdit, že to je bezchybné,“ řekl plzeňský trenér.

Ten se poté vyjádřil i k aktuální situaci v kádru. „Hubník s Hájkem už by měli být v utkání s Budějovicemi k dispozici. Nějak to dáváme dohromady a v Rakousku bychom chtěli být kompletní,“ nastiňuje zdravotní stránku týmu. „Asi tam pojedeme v počtu 22+3, takže nás bude o dva víc než posledně. Je to i kvůli tomu, že minulé léto se nám najednou zranilo pět hráčů, a pak nás tam bylo málo. To už nebudeme riskovat. Po Rakousku se ale stejně budeme muset rozhodnout a kádr zúžit na 23 lidí,“ odhaluje nejbližší plány hlavní trenér Viktorie.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz