Search
Close this search box.

Třetí nejvyšší představitel USA dorazil do České republiky

O víkendu dorazil do Prahy Paul Ryan, předseda americké Sněmovny reprezentantů. Po Donaldu Trumpovi a viceprezidentovi Miku Penceovi je třetím nejvyšším představitelem Spojených států amerických. Jeho návštěva je soukromá, přesto plánuje setkat se s českými politiky.

Hned v pondělí se má sejít na Úřadě vlády s premiérem v demisi Andrejem Babišem. Tématem jejich hovoru má být obchodní, ekonomická, ale třeba i vědecká spolupráce mezi oběma státy.
Následující den vystoupí na zvláštní schůzi Poslanecké sněmovny. Spolu s jejím předsedou Radkem Vondráčkem by měli podepsat deklaraci, která obsahuje i toto prohlášení: „Československo vzniklo díky podpoře Kongresu Spojených států amerických a prezidenta Woodrowa Wilsona, vzniklo na stejných základních principech, na kterých byly založeny Spojené státy americké,“
Stoleté výročí si Paul Ryan připomene i při návštěvě Senátu, kde se zúčastní konference s názvem Role Spojených států amerických v evropské bezpečnostní architektuře – 100 let poté.
Setkání s prezidentem Milošem Zemanem se neplánuje.
Posledním vysoce postaveným americkým politikem, který navštívil Česko, byl tehdejší prezident Barack Obama. Praha se pro něj stala mimo jiné setkáním s ruským prezidentem Dmitrijem Medveděvem, s kterým podepsal smlouvu o omezení jaderných zbraní.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient