Search
Close this search box.

Třetí místo v krajském kole soutěže Zlatý erb získal Rožnov pod Radhoštěm

Třetí místo v kategorii „Smart city a nejlepší elektronická služba“ získaly webové stránky města Rožnov pod Radhoštěm v soutěži Zlatý erb.

Ocenění za třetí místo pro webové stránky města ve 20. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb převzala z rukou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a člena Rady Zlínského kraje Petra Gazdíka referentka MěÚ Rožnov Jitka Porubová . „Rožnov skončil v kategorii Smart city a nejlepší elektronická služba na třetím místě za Uherským Hradištěm a Kašavou. Ocenění jsme získali za elektronickou evidenci podání žádostí na stavební úřad,“ vysvětlila Jitka Porubová, která je administrátorkou webu města. „Jedná se o službu určenou široké veřejnosti a především stavebníkům, kteří vstoupili do řízení s naším stavebním úřadem. Kdokoliv se může na našich stránkách podívat na průběh a stav, jakým pokračují jednotlivá podání. Kdy byly přijaty žádosti, v jaké jsou fázi zpracování i který referent s nimi pracuje. Tato transparentní služba je určena široké veřejnosti s tím, že jdeme i výrazně nad rámec zákona ve věci povinného zveřejňování,“ popsal vloni zavedenou službu města starosta Rožnova Radim Holiš.

„Věřím, že se občané naučí tuto službu používat a budou využívat jednotlivé zpracované přehledy. Pro pracovníky odboru výstavby se jedná o drobnou práci, kterou se zveřejňováním mají, ale pro lidi ve městě to určitě svůj smysl a velký efekt má,“ doplnil starosta Holiš s tím, že jedním z výstupů tohoto zveřejňování je také ukončení dohad mezi stavebníkem a projektantem o tom, zda příslušná žádost byla podána a jak je vyřizována.

„Ocenění nás samozřejmě velmi těší a děkujeme za ně. Třetí místo je velkých úspěchem mimo jiné i proto, že do soutěže bylo přihlášeno devět měst, sedmnáct obcí a o vítězství se ucházelo také sedmnáct elektronických služeb,“ doplnila Porubová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient