Třetí a šestá etapa obnovy převlékáren koupaliště a slunečních lázní Dachova je hotová

Ve středu 31. října 2018 byla dokončena III. a VI. etapa obnovy historické budovy převlékáren v areálu slunečních lázní a koupaliště Dachova, konkrétně tzv. centrální pavilon vč. severních převlékacích kabin a skladu.

Oprava probíhala dle výkresové dokumentace hořického projektanta a specialisty na obnovu historických památek Ing. Milana Poura od března 2018, a prováděla ji firma Dřevozpracující družstvo Hradec Králové pod vedením Ing. Václava Záruby. Celkové náklady 3. a 6. etapy byly 3,4 mil. Kč vč. DPH, z čehož 800 tisíc Kč věnovalo Ministerstvo kultury ČR formou dotace a Královéhradecký kraj přispěl formou dotace z dotačního programu Obnova památkového fondu na území Královéhradeckého kraje částkou 450 tis. Kč. O historii a vývoji celého areálu slunečních lázní a koupaliště Dachova již bylo napsáno mnoho i v několika článcích zveřejněných na městském webu či v Hořickém občasníku. Nicméně je velmi důležité si uvědomit a stále připomínat unikátnost tohoto areálu přírodního koupaliště.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.