Search
Close this search box.

Trenér Pavel Vrba v Plzni zůstává. Klub představil třetí posilu

Ještě pořádně neskončily mistrovské oslavy v plzeňské Viktorce, ale v klubu už přemýšlejí nad příští sezonou. Především co se týká hráčského kádru i realizačního týmu.

Hlavní trenér Pavel Vrba zůstává, to je určitě jedna z nejpodstatnějších zpráv z klubu vůči plzeňským fanouškům. I když jaro nebylo ze strany Plzně zrovna ideální, klub počítá s touto plzeňskou trenérskou ikonou i na příští rok. Jistě přihlédl i k závěru jarních odvet, když už Viktorka zase předváděla fotbal jako v první části ročníku. „V závěru soutěže jsme hráli fotbal jako na podzim. Pokud na to navážeme v nové sezoně, tak doufám, že budeme předvádět hru jako v první části sezony a v posledních pěti kolech na jaře,“ říká trenér Vrba.

Plzeňský kouč už má také jasno, co se týká letní přípravy. Hráče jistě potěší, že letos budou mít delší volno, než to bývalo v minulých letech. „Vzhledem k tomu, že jsme si vybojovali přímý postup do Ligy mistrů, tak bude delší volno, než kdybychom hráli předkola. Hráči dostanou 14 dní volno, pak začneme testy v Plzni, na které navážeme tréninkem a také soustředěním v Rakousku,“ zakončil Vrba.

Do přípravy by měli nastoupit i noví hráči. Klub už představil dvě nové posily.
Ze Zlína přichází Ubong Moses Ekpai, který se Plzni upsal na tři roky. V předminulé sezoně hrál tento nigerijský fotbalista v Liberci. Během dvou let dal v české lize 11 branek. „Plzeň je podle mě nejlepší český klub. Hraje jako rodina, jako jeden tým. To se mi líbí a myslím si, že to je pro mě dobrá volba,“ řekl Ekpai po podpisu nového kontraktu. „Angažmá ve Viktorii je pro mě velká výzva. Budu mít možnost si zahrát poprvé Ligu mistrů, přestupuji totiž do nejlepšího týmu. Věřím jak sobě, tak mužstvu, že na to máme,“ dodal odhodlaně.

Další novou tváří v týmu je slovenský univerzál Roman Procházka, který přichází z bulharského celku Levski Sofia. Tento slovenský fotbalista, který se také západočeskému klubu upsal na tři roky, může hrát na více postech, ale nejčastěji nastupuje ve středu zálohy. V Sofii odehrál pět let, během kterých nastoupil do 173 zápasů, což je vyrovnání rekordu v počtu odehraných utkání co se týče zahraničního hráče. „Angažmá v Plzni je pro mě obrovská výzva. Těším se na fanoušky, na město, na klub… Viktoria má každoročně ty nejvyšší ambice, což mi bude vyhovovat,“ řekl Roman Procházka, který předtím hrál nejvyšší slovenskou ligu v Trnavě.

Třetí posilou Plzně je Luděk Pernica z Jablonce, ale s ním se klub dohodl už během právě skončené sezony.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient